full screen background image

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک

5134 بار دیده شده

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک ایده پروژه‌ی تازه به پایان رسیده‌ی کسا استلا است که همه امکانات موردنیاز یک خانواده را در یک یک اتاق ۲۳ متری ایجاد کرده است.

Loading the player...

آن‌هایی که در خانه‌ یا آپارتمان کوچک زندگی می‌کنند به‌خوبی می‌دانند که ایجاد یک اتاق برای مهمان چه میزان دردسرساز است. در این شرایط داشتن یک اتاق مخصوص مهمان عملی نیست، چون این کار فضایی که برای انجام دادن کارهای روزمره می‌خواهیم را اشغال می‌کند. بااین‌وجود، به کمک معماری پی‌کی‌ام‌ان شما مجبور نیستید که از مهمانتان بخواهید روی مبل بخوابد. به کمک پروژه‌ی تازه به پایان رسیده‌ی کسا استلا، به راحتی می‌توان یک اتاق مهمان داشت بدون آنکه فضای ثابتی را به آن اختصاص داد. این فناوری دارای دیوارهای متحرکی است که اتاق مهمان را با فشار دادن یک دکمه در کمتر از نیم دقیقه ایجاد می‌کند.
کسا استلا سومین پروژه مهندسی پی‌کی‌ام‌ان از سری خانه‌های کوچکِ بزرگ است. این پروژه تغییرات نوینی را در آپارتمانی در مادرید به نمایش می‌گذارد که متعلق به استلا، شوهرش و بچه‌هایش است. یکی از بستگان این خانواده به‌طور منظم دیدنشان می‌آید و آن‌ها به فکر ساختن اتاق مهمانی می‌افتند. چون این کار باعث کوچک شدن فضاهای دیگر خانه می‌شد، معماران پی‌کی‌ام‌ان به فکر ساختن دیوارهای متحرکی افتادند که به‌صورت خودکار حرکت کرده و اتاقی کوچکی را ایجاد می‌کنند.

آپارتمان هوشمند کوچک به روایت تصویر

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما (۸)

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما (۷)

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما (۶)

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما (۵)

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما (۴)

آپارتمان هوشمند کوچک دیوارهای متحرکآپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما (۳)

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما (۲)

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما (۱)

آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک - فردانما

این سیستم بر اساس واحدی صنعتی ساخته‌شده که در آن دیوارهایی آویزان در یک سقف کاذب وجود دارند. وقتی‌که آن‌ها فعال شود، حدود ۳۰ ثانیه زمان می‌برد تا بتواند ۳۷ مترمربع را پوشش دهد. این کار می‌تواند این فضا را به ‌یک اتاق مهمان ۱۵ متری و یک اتاق ۲۳ متری تبدیل کند. برای رفتن به اتاق مهمان می‌توان از تراس کمک گرفت.
اتاق مهمان به یک تخت و یک میز غذاخوری تاشو مجهز است. باید اعتراف کردن که مهندسی بسیار جالبی در ساخت آپارتمان هوشمند کوچک دیوارهای متحرک آن به‌کار رفته است.
2 نظر درباره “آپارتمان هوشمند کوچک با دیوارهای متحرک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.