full screen background image

آینده‌ی ابر خودورهای برقی در اف‌اف‌زیرو۱

4157 بار دیده شده

فکر می‌کنید که خودروهای برقی درزمینه‌ی طراحی و قدرت قابلیت رقابت ندارند؟ پس شما را به تماشای ویدئو ابر خودورهای برقی آینده دعوت می کنیم.

Loading the player...

شاید بعد از دیدن اف‌اف‌زیرو۱ از فارادی فیوچرز در این مورد تجدیدنظر کنید. این خودرویی تک‌صندلی است که در سی‌ای‌اِس در لاس‌وگاس از آن رونمایی شد. این خودرو بستری آزمایشی برای خودروهای برقی آینده‌ی این شرکت است. دارای طراحی شاسی نوینی است و همین‌طور «حس ششم» که آن را قادر می‌سازد که با جمع‌آوری درلحظه‌ی اطلاعات و عکس‌ها خود را با نیازها و تمایلات راننده تطبیق دهد.

آینده‌ی ابر خودورهای برقی - فردانما - آینده صنعت و فناوری

نمای خارجی این خودرو شگفت‌انگیز و بدنه‌ی آن به‌شدت آیرودینامیک است. بدنه‌ی آن از کامپوزیت کربن ساخته‌شده و خودرو دارای سیستم تعلیق مسابقه‌ای، کنترل دینامیک پیشرفته و گشتاور بالایی بوده و همین‌طور دارای طراحی تونل هوا برای کاهش اصطکاک و خنک کردن باتری‌ها نیز است.

توان خودورهای برقی و طراحی شگفت انگیز

خنک کردن باتری‌ها بسیار حیاتی است چون اف‌اف‌زیرو۱ دارای نیروی زیادی است. این خودرو دارای معماری پلتفرم متغیر (وی‌پی‌اِی) فارادی فیوچر بوده که یک ساختار جدید و مرکزی نصب باتری است. برای ایجاد انعطاف‌پذیری در طراحی و همین‌طور کاهش هزینه و افزایش ایمنی و سرعت خودرو، به‌صورت مدولار رشته‌ای قرار داده‌شده است. موتور پیشران چهار هسته‌ای وی‌پی‌اِی آن می‌تواند بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار تولید کند. به این معنی که صفر‌تا‌صد آن زیر سه ثانیه و حداکثر سرعت آن ۳۲۰ کیلومتر در ساعت است.

آینده‌ی ابر خودورهای برقی

طراحی داخلی آن‌هم همین‌قدر چشمگیر است. با رنگی سفید و پس‌زمینه‌ی کربن سیاه‌وسفید. صندلی‌های آن الهام گرفته از صندلی‌های جاذبه‌ی صفرِ ناسا بوده و به‌اندازه‌ی ۴۵ درجه خم‌شده‌اند تا امکان گردش جریان خون و سازگاری با تغییر نیروی جاذبه را فراهم کند. این خودرو دارای برنامه‌ی ایمنی هیلو هم هست که برای محافظت از گردن رانندگان طراحی‌شده و همراه با آن کلاه ایمنی و لباس مسابقه هم داده می‌شود.

راننده، کنترل این خودرو را از طریق تلفن هوشمند به عهده می‌گیرد، برای همین راننده می‌تواند خودرو را از داخل و یا خارج آن کنترل کند. این شرکت می‌گوید که ممکن است که حضور راننده برای خودرو اف‌اف‌زیرو۱ اختیاری باشد.

ریچارد کیم، مدیر طراحی فارادی فیوچر گفت: «ایده‌ی اف‌اف‌زیرو۱ یک نسخه‌ی تقویت‌شده از طراحی و فلسفه‌ی مهندسی آگاه‌سازی از خودروهای بعدی اف‌اف [فارادی فیوچر] است. این پروژه باعث آزادی فکری طراحان شده و روش‌های جدید را برای شکل، نسبت‌ها و نوع بسته‌بندی الهام بخشیده است که ما می‌توانیم برای محصولات بعدی خود از آن استفاده کنیم.»
2 نظر درباره “آینده‌ی ابر خودورهای برقی در اف‌اف‌زیرو۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.