full screen background image
احتمال تصادف خودروهای خودران اوبر -فردانما-حمل و نقل

اول فناوری، سپس سیاست

3909 بار دیده شده

آزمایش خودروهای خودران اوبر  در سانفرانسیسکو  توجه مردم را به خود جلب کرده است. متأسفانه نتایج کار آزمایش با سخنان و تبلیغات مبالغه‌آمیز اوبر انطباق نداشت. همانطور که قبلاً نیز اشاره شده است،آزمایش رانندگی خودروهای خودران این شرکت در شهر زادگاهش، با چراغ قرمز اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا مواجه شد.

جالب‌تر اینکه خودروهای خودران اوبر به هنگام عبور از چراغ قرمز در دو مکان مختلف دیده شدند و در هر دو مورد، به نظر می‌رسد که این خودرو، ولو ایکس‌سی۹۰ بوده است که همان روز برای انجام آزمایش توسط اوبر استفاده شده است.

احتمال تصادف خودروهای خودران اوبر -فردانما-حمل و نقل

احتمال تصادف خودروهای خودران اوبر

این فیلم ویدئویی اوبر خطاکار است که توسط چارلز روتر مدیر عملیات شرکت تاکسیرانی لوکسور ثبت شده است.

Loading the player...

اوبر تقصیر را به گردن «خطای انسانی» می‌اندازد

طبق گفته سخنگوی اوبر «این حوادث حاصل خطای انسانی بودند. به همین دلیل است که ما به شدت معتقدیم که می‌توان با اوبرهای خودران، خیابان‌هایی امن‌تر داشت. رانندگان درگیر در این موضوع تا زمان پایان تحقیقات ما از کار معلق شدند.»

این حادثه همچنین توسط آنی گوس نویسنده و تولیدکننده اهل سانفرانسیسکو به هنگامی که وی با سرویس تاکسیرانی لیفت در حال سفر بوده است، مشاهده شده است. وی در خصوص این موضوع در توئیتر خود اینگونه نوشت: «یک اوبر خودران چراغ قرمز را رد کرده و از کنار ما عبور کرد و تقریباً نزدیک بود با ما تصادف کند.»

احتمال تصادف خودروهای خودران اوبر -فردانما-حمل و نقل

با توجه به اینکه در حال حاضر قوانینی برای خودروهای خودران در سانفرانسیسکو وجود ندارد، در خصوص اینکه در این زمینه چه باید کرد اتفاق نظر وجود ندارد. وقتی از یک افسر پلیس در خصوص حادثه سؤال پرسیده شد وی پاسخ داد: « اول فناوری، سپس سیاست. موضوع، ایجاد برخی رویه‌های قضایی است. شرکت‌هایی که اینگونه خودروها را به خیابان‌ها می‌آورند باید کاری کنند که خودروهایشان طبق قوانین جاری خیابان‌ها کار کنند. »
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.