full screen background image

با هایپرلوپ سفر از سیدنی تا ملبورن در عرض یک ساعت

3936 بار دیده شده
Loading the player...

استرالیایی‌ها احتمالاً یک روش جدید برای مسافرت و حمل و نقل یافته‌اند ، هایپرلوپ یک روش حمل و نقل آینده‌نگرانه که ایده حمل و نقل فوق‌سریع را محقق می‌کند. اگرچه هنوز اولین مسیر تست این سیستم همچنان در دست ساخت است، اما شرکت هایپر‌لوپ وان به عنوان مبدع این روش جدید حمل و نقل تا کنون توافق‌ها و همکاری‌های متعددی را با کشورهای مختلف نهایی کرده است.

 با هایپرلوپ سفر از سیدنی تا ملبورن در عرض یک ساعت-فردانما-آینده صنعت حمل و نقل

اکنون مدیران هایپر‌لوپ این نوید را می‌دهند که هایپر لوپ وان نهایتاً قادر است شهرهای سیدنی و ملبورن را با هم یکپارچه نماید و یک کلانشهر عظیم ایجاد نماید. بهترین بخش این طرح این است که زمان مسافرت بین این دو شهر فقط یک ساعت خواهد بود.

قائم مقام شرکت هایپر‌لوپ وان، آلن جیمز می‌گوید: «ما واقعاً سیدنی و ملبورن را به هم متصل می‌کنیم. اگر دو شهر را به کمک هایپرلوپ به هم متصل کنید، عملاٌ یک کلانشهر عظمیم ایجاد خواهد شد که در اقتصاد جهانی عملکردی فراتر از یک کلانشهر معمول خواهد داشت.»

Loading the player...

هایپرلوپ وان و کلارا شرکت رقیب هایپرلوپ وان مستندات لازم در خصوص این سیستم حمل و نقل را به «کمیته دائمی زیرساخت، حمل و نقل و شهر» ارائه کرده‌اند. هر دوی این شرکت‌ها سرسختانه برای جلب حمایت دولت استرالیا برای عملی کردن ایده خود در خصوص راه‌اندازی سیستم حمل و نقل فوق‌سریع در استرالیا به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. اگرچه هردوی این شرکت‌ها به دنبال سیستم‌های فوق‌سریع هستند اما کلارا تمرکز خود را بر سیستم‌های ریلی سریع معمولی معطوف کرده است؛ در حالی که هایپرلوپ وان قصد دارد تا اولین تست ایده هایپرلوپ را در یک شهر واقعی در کشور استرالیا انجام دهد.

استرالیا هم به هایپرلوپ پیوست-فردانما-آینده صنعت حمل و نقل (7)

مزایا و معایب هایپرلوپ

کسانی که با این فناوری آشنایی ندارند خوب است بدانند که هایپرلوپ یک سیستم حمل و نقل بار و مسافر است که از چندین کپسول تشکیل شده که با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت درون یه مسیر لوله‌ شکل مخصوص حرکت می‌کنند. چنین سرعتی نویددهنده تغییرات در چشم‌انداز شهرهاست . برای مثال هایپرلوپ استرالیا زمان مسافرت بین دو شهر را به کمتر از یک ساعت کاهش می‌دهد. با چنین زمان مسافرت کوتاهی، دیگر فاصله و بعد مسافت موضوعیتی نخواهد داشت و منجر به رشد اقتصادی بیشتر خواهد شد.

استرالیا هم به هایپرلوپ پیوست-فردانما-آینده صنعت حمل و نقل

اگرچه این سیستم مورد انتقاد و تردید برخی افراد است. هنوز یک تست واقعی از این سیستم انجام نگرفته است ، بنابراین ما نمی‌دانیم که مسافرت درون این سیستم چه اثراتی بر انسان یا بار درون آن دارد. همچنین هنوز در خصوص هزینه‌های ایجاد زیرساخت‌های هایپرلوپ، تخمینی وجود ندارد.

جیمز می‌گوید در صورت عملیاتی شدن این ایده، می‌توان بلیط سیدنی به ملبورن را به کمک یک اپلیکیشن تلفن همراه و با قیمتی معادل یک پرواز لحظه‌آخری رزرو کرد.

پیش از نیز شرکت هایپرلوپ وان به عنوان متولی این موضوع با همکاری دولت امارات متحده عربی در قالب برنامه‌ای تحت عنوان شتاب‌دهنده‌های آینده دوبی (دی‌اف‌اِی) بر روی این سیستم حمل و نقل فوق‌سریع کار کرده بود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.