full screen background image

مفهوم جدید تاکسی و کسب و کاری ۵۰ ميليارد دلاری

2141 بار دیده شده
Loading the player...

سرویس حمل‌ونقل راید-هیلینگ، که در بیش از ۵۰ کشور فعالیت دارد، ۲۰ درصد از درآمد رزرو کردن را از آن خود کرده است، تعدادی اسلایدهای نمایشی که توسط بانکداران چینی سهامدار در اوبر تهیه‌شده است، که قصد دارد در تأمین مالی سری اف اوبر سرمایه‌گذاری کنند.
بر اساس محاسبات رویترز، و با توجه به آن جداول، سود سال ۲۰۱۵ حدود ۲ میلیارد دلار خواهد شد.
سخنگوی مرکز سانفرانسیسکو اوبر، وقتی‌که درباره‌ی این ارائه از او سؤال شد، گفت که این شرکت درباره‌ی “شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌ها” نظری نخواهد داد.
این ارائه که زمان آن مشخص نیست، اطلاعاتی را تا ماه ژوئن نشان می‌دهند که بازگوکننده‌ی رشد بسیار بالای این شرکت شش‌ساله است. آخرین ارزش این شرکت توسط سرمایه‌گذاران حدود ۵۰ میلیارد دلار تخمین زده شد، که بیشترِ آن از شرکت‌های خصوصیِ فناوری در گوشه و کنار دنیا بود.
اوبر، مسافران و راننده‌ها را از طریق نرم‌افزار تلفن هوشمند به یکدیگر مرتبط می‌کند. سال گذشته مدیر اجرایی، ترویس کلنیک گفت که هر شش ماه سود ما دو برابر می‌شود. اما این خدمات در چندین شهر که رانندگان آن دارای مجوزهای تجاری نبودند، ممنوع شده است. گفته‌شده مذاکراتی با مسئولین صورت گرفته تا این ممنوعیت‌ها برداشته شوند.
با توجه به آن ارائه، سال گذشته میزان رزروها به ۲٫۹۱ میلیارد دلار رسد و سال ۲۰۱۳ میزان آن ۶۸۷٫۳۸ میلیون دلار بود. البته در آن ارائه گفته نشد که هزینه‌ها چه میزان بوده و یا اوبر چه میزان سود کرده است.
در این اسلایدهای نمایشی اشاره‌شده که شرکت بیمه‌ی دولتی چاینا لایف (۶۰۱۶۲۸٫SS) (2628.HK) و شرکت بیمه‌ی چاینا تایپینگ (۰۹۶۶٫HK) سال گذشته در اوبر سرمایه‌گذاری کردند، که این میزان باید اضافه شود به سهامداران شماره‌گذاری شده گروه تاتا در و بنت، کولکن & کو ال‌تی‌دی.
چاینا لایف این سرمایه‌گذاری را تائید کرد. چاینا تایپینگ دراین‌باره نظری نداد.
آی‌پی‌او
این ارائه برای سرمایه‌گذاران احتمالی در یک جلسه‌ی جذب سرمایه‌ی اوبر گلوبال و اوبر چاینا آماده‌شده بود. یک شرکت مجزا در چین برای رقابت با دیدی کوایدی تشکیل شد. این شرکت دارای اطلاعاتی از هر دو شرکت بوده اما اطلاعات مالی را با اوبر چاینا جدا نکرده است.
در آن از اوبر گلوبال یک پیشنهاد فروش اولیه برای عموم مردم در ۱۸ تا ۲۴ ماه آینده پیش بینی شده بود.
به‌احتمال‌زیاد این امکان وجود دارد که با این کار، اوبر سرمایه از دست دهد. چون این کار رانندگان را تشویق می‌کند که سهام بازار را در تعداد زیاد خریداری کنند. همچنین با تعداد زیادی از مفاد و موارد قانونی درگیر خواهد شد که در کشورهایی مانند فرانسه و اسپانیا و تایلند ممنوع هستند.
اما بانکدارانی، از سرمایه‌گذاران معتبری مانند سیلیکون ولی و شرکت‌های جدید گرفته تا نهادهای سرمایه‌گذاری فیدلتی و مسئولین سرمایه‌گذاری قطری، حدود ۵ میلیارد دلار سرمایه برای حمایت از کلانیک جمع کرده‌اند. کلانیک گفته که هدف او ساختن شبکه‌ی لجستیک کامپیوتری است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.