full screen background image

اتوبوس بدون راننده در هلند برای اولین بار به خیابان می‌آید

7747 بار دیده شده

اتوبوس بدون راننده وی‌پاد برای اولین بار تعدادی مسافر را در یک مسیر دویست متری سوار خواهد کرد؛ با این امید که این سیستم به کامیون‌های حمل بار نیز تسری پیدا کند.

Loading the player...

اتوبوس بدون راننده برقی- به عنوان اولین در نوع خود در جهان- در خیابان‌های هلند آمده و شش مسافر را در یک مسیر ۲۰۰ متری جابجا کرد. وی‌پاد- به عنوان یکی از اتوبوس‌های ناوگان اتوبوسرانی آینده- تعداد اندکی مسافر را در یک مسیر کوتاه رفت و برگشتی در کنار دریاچه‌ای در مرکز شهر کشاورزی واگنینگن در هلند جابجا کرد. این اتوبوس با سرعت ۸ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. جان ویلیام ون‌در ویل مدیر فنی پروژه می‌گوید: «تا کنون از یک اتوبوس بدون راننده در خیابان‌ها استفاده نشده است. این یک نقطه عطف است.»

چندین نمونه آزمایشی از وسائل نقلیه بدون راننده در حال حاضر در حال توسعه در صنعت حمل و نقل هستند. تسلا مدل اس سدان، خودروهای بدون راننده گوگل و خودروهای بدون راننده دایملر نمونه‌هایی از این خودردها هستند. ایریس‌ون کتنبور از گروه کانتک- گروهی از شرکت‌هایی که به دنبال توسعه سیستم‌های حمل و نقل عمومی پایدار هستند- می‌گوید: «اگرچه اقدامات ابتکاری زیادی در سراسر جهان در این زمینه وجود دارند اما این اولین بار است که یک اتوبوس بدون راننده به جاده‌های عمومی می‌آید.»

اتوبوس بدون راننده در هلند برای اولین بار به خیابان می‌آید

اولین اتوبوس بدون راننده در هلند

این پروژه طی چند ماه آینده گسترش خواهد یافت و نهایتاً به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی برای یک مسیر ۶ کیلومتری در شهر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

قدم بعدی پروزه اتوبوس بدون راننده

علاوه بر این در ماه آوریل، هلند اولین کامیون‌های حمل بار بدون راننده را در بند رتردام آزمایش خواهد کرد. هدف نهایی از این پروژه، ارسال محموله‌ها از طریق کامیون‌های بدون راننده از بزرگترین بندر اروپا به سراسر قاره تا سال ۲۰۱۹ است.

پروژه وی‌پاد توسط دانشگاه فنی دلفت با هزینه حدوداً ۳ میلیون یورو انجام گرفته است. در صورت عملیاتی شدن کامل، پیش‌بینی می‌شود که وی‌پاد با سرعت ۲۴ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
5 نظر درباره “اتوبوس بدون راننده در هلند برای اولین بار به خیابان می‌آید

  1. ali hadad

    مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق هلند هستم فرهنگ و تمدن اصیل و پر باری و غذاهای لذیذ و خوشمزه ای داره خانه های قشنگ و بی نظیری هم دارن مخصوصا اجناس و کالاهای مناسبی پیدا میشه پارسال هم با تور لحظه آخر رفتم هلند خیلی خوب بود

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.