full screen background image

اولین جراحی ستون فقرات با ربات

3603 بار دیده شده

اولین جراحی ستون فقرات با ربات روزا اسپاین: اولین عمل جراحی کم تهاجمی ستون فقرات در بیمارستان دانشگاهی آمین-پیکاردی با موفقیت انجام شد. در ویدئوی زیر می توانید جزئیات بیشتر این عمل را مشاهده نمایید.

Loading the player...

مدتِک ( یورونکست، روزا -FR0010892950  ) شرکتی که متخصص در طراحی، ساخت و بازاریابی ربات‌های نوآورانه جراحی است، باکمال افتخار اولین جراحی با ربات روزا اسپاین را بعد از گرفتن علامت سی‌ای را اعلام می‌کند.

این عمل توسط دکتر اِی فیشتن و اِم لفرانس در بخش جراحی اعصاب بیمارستان دانشگاهی آمین-پیکاردی انجام شد. بیمار علائمی شبیه به اختلال دژنراتیو ستون فقرات را از خود نشان می‌داد که به روش همجوشی کمری با الحاق خلفی درمان شد.

اولین جراحی ستون فقرات با ربات - فردانما - آینده صنعت پزشکی ۳

با کمک گرفتن از ربات روزا اسپاین، گروه جراحی چهار پیچ پدیکل را با روش کم تهاجمی در بدن بیمار کاشتند، درحالی‌که زمان قرار گرفتن بیمار و پزشکان در معرض اشعه‌ی رادیواکتیو را کاهش دادند. روزا اسپاین نه‌فقط در مراحل تصمیم‌گیری برای برنامه‌ی عمل و هدایت ابزار جراحی، بلکه در مورد قرار دادن محل پیچ‌ها در مهره‌های بیمار نیز به گروه جراحی کمک کرد.

اولین جراحی ستون فقرات با ربات در درمان اختلالات ستون فقرات

دکتر فیشتن و لفرانس درباره‌ی ربات روزا اسپاین گفتند که: “ما مفتخریم که اولین جراحی ستون فقرات با کمک ربات روزا اسپاین با موفقیت انجام‌شده است. این کار چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را برای درمان اختلالات ستون فقرات به وجود می‌آورد.”

برتین نِیِم، مدیرعامل و بنیان‌گذار مدتِک اظهار داشت: “بعد از گرفت نشان سی‌ای برای روزا اسپاین، اولین جراحی انجام‌شده توسط گروه جراحی اعصاب در بیمارستان دانشگاه آمین-پیکاردی نقطه‌ی عطفی بود که با موفقیت از آن گذر شد. این عمل توانایی‌های روزا اسپاین در برابر چالش‌های جراحی کم تهاجمیِ ستون فقرات را به نمایش گذاشت.”

اینطور که به نظر می رسد، نقش ربات ها در صنعت پزشکی در حال افزایش است و قرار است شاهد پیشرفت های زیادی در این زمینه باشیم.
2 نظر درباره “اولین جراحی ستون فقرات با ربات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.