full screen background image

اولین کفش مخصوص دوندگان در جهان با چاپ‌ سه‌بعدی

697 بار دیده شده

اگرچه بیشتر کالاهای چاپ‌شده‌ی سه‌بعدی تازگی دارند، ایده‌ی چاپ کفش‌های سه‌بعدی به قدیم برمی‌گردد. اما این کفش مخصوص اولین کفش مخصوص دوندگان در جهان است که با چاپ‌ سه‌بعدی تولید شده است.

Loading the player...

 همگی می‌دانیم که کفش‌ها برای اندازه‌های استاندارد پاهای افراد هر منطقه طراحی و ساخته می‌شوند. اما مردم اندازه‌های متفاوتی را نیاز دارند، ازجمله عرض، اندازه‌ی انگشتان، وزن و راحتی. خیلی از افراد مجبور به پوشیدن کفش‌هایی با اندازه‌ی استاندارد هستند بااینکه بعضی از قسمت‌های این کفش‌ها برایشان تنگ و بعضی قسمت‌هایش گشاد می‌باشد. تولیدکنندگان معمولی نمی‌توانند برای تمام این سلایق خط تولید انبوه ایجاد کنند. اما فناوری چاپ سه‌بعدی تنها روشی است که می‌توان به‌وسیله‌ی آن دقیقاً طبق نیازهای تمام قسمت‌های پاهای مشتری‌ها کفش تولید کرد.

اولین کفش ساخته شده با چاپ‌ سه‌بعدی مخصوص دوندگان در جهان - فردانما (۴)

ورزشکاران ازجمله افرادی هستند که برای تمرین‌های شدید و پیشی گرفتن از حریفان خود به کفش‌هایی دقیقاً طبق نیازشان احتیاج دارند. آدیداس اولین شرکتی است که از این موقعیت استفاده کرده و اولین نمونه‌ی کفش سه‌بعدی را چاپ کرده است. قسمت میانی آن به‌وسیله‌ی یک پرینتر سه‌بعدی چاپ‌شده و نام آن فیوچرکرفت آدیداس است.

اولین کفش ساخته شده با چاپ‌ سه‌بعدی مخصوص دوندگان در جهان - فردانما (۲)

این کفش چاپ‌شده‌ی سه‌بعدی آرزوی آدیداس برای داشتن فروشگاهی پیشرو را برآورده کرد، که در آن دقیقاً برای نیازهای هر مشتری کفشی با قیمت معمول به فروش می‌رسد. این کفش کاملاً با مقتضیات پاهای شما سازگاری داشته و اندازه‌ی مناسب پای شمارا تولید می‌کند. در آینده، این خصیصه می‌تواند دلیل پیشی گرفتن آدیداس نسبت به دیگر رقبای خود بشود. اما هنوز نمی‌توان گفت که این نوع کفش‌ها، آینده‌ی این صنعت خواهند بود.

اولین کفش ساخته شده با چاپ‌ سه‌بعدی مخصوص دوندگان در جهان - فردانما (۱)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.