full screen background image

بازیافت و ۹۰% صرفه جویی در مصرف آب با دوش‌های ای‌شاور

6715 بار دیده شده

دوش‌های آب کم‌مصرف یکی از ارزشمندترین منابع دنیا را برای ما ذخیره می‌کنند اما نرخ جریان آب در آنها همچنان یکی از نقاط ضعف آنهاست، اما نرخ جریان آب در دوش‌های ای‌شاور هم‌ول همانند دوش‌های معمولی است. لوید آلتر در وب‌سایت تری‌هاگر توضیح می‌دهد که چگونه این دوش‌ها در عین راحتی استفاده و لوکس بودن، ۸۰ درصد در مصرف انرژی و ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کنند.

اگر فکر بازیافت آب دوش حمام ذهن شما را مغشوش کرده، اصلا نگران نباشید زیرا ای‌شاور یک مکانیزم عملکردی دارد که بر اساس آن تا آخرین قطره آب موجود را استفاده کرده و پس از استفاده در یک چرخه بازیافت، آب موجود تا ۷ بار فیلتر و تصفیه می‌کند. بنابراین در ابتدا با خیال راحت دوش بگیرد و با مکانیزم کم‌فشار خود را بشویید و سپس هرچقدر خواستید زیر دوش پرفشار بایستید و استراحت کنید و لذت ببرید.

راب چمف مدیرعامل ای‌شاور توضیح می‌دهد چگونه ایده ساختن «خانه‌های خنثی- انرژی» با جلوگیری از توسعه دوش‌های معمولی  که در هر ۱۰ دقیقه ۱۰۰ لیتر آب را هدر می‌دهند به واقعیت نزدیک‌تر شده است. دوش‌های معمولی برای تأمین جریان ده لیتر آب گرم در هر دقیقه برای مدت زمان دوش گرفتن، نیازمند پنل‌های خورشیدی زیاد و بویلرهای برقی متعدد و … هستند.

ای‌شاور هم‌ول می‌تواند آخرین قدم تحقق ایده خانه‌ها و هتل‌های خنثی- انرژی باشد.
4 نظر درباره “بازیافت و ۹۰% صرفه جویی در مصرف آب با دوش‌های ای‌شاور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.