full screen background image

بی‌مای‌آیز بینایی شما را به دیگران قرض می دهد

4928 بار دیده شده

با یک اپلیکشین تلفن هوشمند به نام بی‌مای‌آیز کاربران می توانند بطور موقت، بینایی خود را به دیگران وام دهند.اپلیکیشن بی‌مای‌آیز زندگی را برای نابینایان آسان‌ترخواهد کرد.

Loading the player...

این نرم افزار به معنی چشم من باش ، بر اساس دوربین ضبط و پخش همزمان تصویر ساخته شده است. سازندگان دانمارکی آن می گویند اپلیکیشن بی‌مای‌آیز به نابینایان کمک می کند کارهایی انجام دهند که تاکنون قادر به انجام آن نبوده اند.

بی‌مای‌آیز بینایی شما را به دیگران قرض می دهد-فردانما-آینده صنعت ارتباطات

آن هنسن، در ده سالگی دچار اختلال در بینایی شد و پزشکان به او گفتند بینایی خود کاملا را از دست خواهد داد. خانم هنسن حالا پنجاه سال دارد و روان درمان است. او از خانه با بیماران خود در ارتباط است. آن هنسن از اپلیکیشن بی‌مای‌آیز استفاده می کند که برای جبران فقدان بینایی، او را به شبکه ای از امدادگران داوطلب آنلاین وصل می کند.

اپلیکیشن بی‌مای‌آیز زندگی را برای نابینایان آسان می کند

بی‌مای‌آیز بینایی شما را به دیگران قرض می دهد-فردانما-آینده صنعت ارتباطات

این کمک‌های ساده روزانه، مثلا وقتی می خواهد دمای اجاق آشپزی را تنطیم کند زندگی او را آسان کرده است. آن می گوید: «این امکانی برای مستقل شدن است. موقع آشپزی مخصوصا اگر مهمان دعوت کرده باشم دوست دارم همه چیز خوب در بیاید. پس یک نفر را صدا می کنم و می گویم ببین این غذا درست پخته یا باید مدت بیشتری در فر بماند؟»

هانس یورگن، موسس این نرم افزار نیز مبتلا به آتروفی بافت‌های شبکیه است که موجب اختلال شدید در بینایی می شود. آقای یورگن می گوید: «امیدوارم به عده زیادی از نابینایان تجربه دست اولی برای کمک بدهیم. هدف ما این است که فاصله ها را کم کنیم و شاید کارها را برای مردم آسان‌تر کنیم. اگر در خیابان با فرد نابینایی روبرو شوید معمولا می پرسید از دست من کمکی بر می آید. این‌هم کاری شبیه آن است.»

بی‌مای‌آیز بینایی شما را به دیگران قرض می دهد-فردانما-آینده صنعت ارتباطات

سازندگان نرم افزار می گویند درخواست آن‌ها برای دریافت کمک با استقبال بسیار همراه بوده است. بیش از چهارصد هزار نفر برای مشارکت در شبکه امدادگران و وام دادن بینایی خود ثبت نام کرده اند. تصویر نابینا، مثلا هنگام انتخاب فرم درست از یک پوشه یا کنترل تاریخ انقضای شیر به صورت تصادفی به شبکه امدادگران ارسال می شود تا اولین امدادگر در دسترس به این درخواست وصل شود. بنا به آمار داده شده سازندگان، تا به حال برای هر نابینا ۱۲ تا ۱۳ دواطلب در فهرست موجود است. دانلود اپلیکیشن بی‌مای‌آیز  روی سیستم عامل اپل و اندورید رایگان است.
یک نظر درباره “بی‌مای‌آیز بینایی شما را به دیگران قرض می دهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.