full screen background image

بزرگترین نیروگاه انرژی گرمایی اقیانوس

4195 بار دیده شده

هاوایی یکی از پیشروترین ایالت‌های ایالات متحده درباره‌ی جایگزینی با انرژی‌های تجدید پذیر است. سیاست‌های رسمی ایالتی اعلام می دارد که تمام تولید کننده های برق این جزیره، حداکثر تا سال ۲۰۴۵ باید با منابع انرژی تجدید پذیر جایگزین شوند. و آن ها به شدت در حال تحقیق درباره شبکه برق هوشمند و همچنین پروژه های انرژی تجدید پذیر هستند تا بتوانند از هدر رفتن جلوگیری کرده و شبکه انتقال برق را ساده کنند. به علاوه‌ ساده سازی پروژه ها انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی، زمین گرمایی، این جزیره از پروژه نیروگاه تبدیل انرژی اقیانوس گرمایی (OTEC) رونمایی کرد که می‌تواند تبدیل به مهره مهمی در آینده شود.

بزرگترین نیروگاه انرژی گرمایی اقیانوس (۲)

اما OTEC چیست؟ بیشتر انرژی خوشیدی که به زمین می رسد تبدیل به انرژی گرمایی دریاها می شود، چون آب ها دو سوم سطح زمین را پوشانده اند. نیروگاه فناوری OTEC این میزان عظیم از انرژی تجدید پذیر را به نوعی از منابع انرژی پاک آینده تبدیل خواهد کرد. مهندسان ماکایی اوشن، شرکتی که در حال ساخت و توسعه‌ی این فناوری است در وبسایت خود می گوید که این فناوری شامل پمپ کردن آب سرد دریا از اعماق و استفاده از آب گرم سطح دریا برای ایجاد چرخه حرارتی است که این چرخه می‌تواند برق مورد نیاز ما را تولید کند. اگر ساخت آن به سرعت پیش برود، انرژی اقیانوس گرمایی می‌تواند “میزان عظیمی” از انرژی را تولید کند. به دلیل پتانسیل عظیم آن، میزان تولید بسیار بیشتر از تولید برق  از انرژی خورشیدی و سیستم های بادی امروزی خواهد شد.

بزرگترین نیروگاه انرژی گرمایی اقیانوس (۱)

این شرکت به‌تازگی یک نیروگاه آزمایشی ۱۰۵ کیلوواتی را نصب‌کرده که می‌تواند برق لازم برای ۱۲۰ خانه را تأمین کند. ساخت آن ۵ میلیون دلار هزینه داشته است. این روش نظر سرمایه‌گذاران و سهامداران زیادی از تمام نقاط دنیا را به خود جلب کرده است. مخصوصاً نیروی دریایی آمریکا به ساخت و توسعه‌ی آن علاقه نشان داده است. چون این منبعی جایگزین در آینده خواهد شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.