full screen background image

امکان انتقال بیست گیگا بایت در ثانیه با اینترنت ۵G

4284 بار دیده شده

نشست اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) با حضور نمایندگان دولت‌ها، شرکت‌ها و قانونگذاران در بانکوگ برگزار شد. یکی از موضوعات مورد بحث این رویداد،  اینترنت ۵G و وعده اینترنت وایرلس پرسرعت است.

Loading the player...

با دسترسی به اینترنت ۵G معیارهای فناوری ارتباطی در سطح دیگری قرار می گیرد و می تواند بطور بالقوه نحوه زندگی و کار ما متحول کند.

امکان انتقال بیست گیگا بایت در ثانیه با اینترنت 5G - فردانما -آینده صنعت فناوری

یک کارشناس مخابرات و ارتباطات سوییسی حاضر در نشست می گوید: «اینترنت ۵G دنیایی به هم مرتبط است. دنیایی که مردم در آن با یکدیگر و همچنین با ماشین ارتباط برقرار می کنند. ماشین‌ها هم با یکدیگر ارتباط دارند. در این محیط از طریق یک شبکه، از خدمات مختلفی استفاده می کنیم که در نهایت در یکدیگر ادغام می شوند. در آن حالت مردم با هر ابزاری می توانند با هم ارتباط برقرار کنند

امکان انتقال بیست گیگا بایت در ثانیه با اینترنت 5G - فردانما -آینده صنعت فناوری

کارشناس شرکت هوای وی (HUAWEI) ، تولید کننده بزرگ چینی می گوید: «برای اینترنت ۵G قطعا سرعت بیشتری خواهیم داشت. بعضی می گویند سرعت فیبر نوری که در این صورت باید برای هر کاربر به چیزی حدود بیست گیگا بایت در ثانیه برسیم.»

خطرات اینترنت ۵G

امکان انتقال بیست گیگا بایت در ثانیه با اینترنت 5G - فردانما -آینده صنعت فناوری

این سرعت فوق العاده وضعیت موسوم به «اینترنتی شدن چیزها» را ممکن می کند. یعنی میلیاردها ابزار آنلاین خواهند شد. یک کارشناس سوییسی در باره خطرات این وضعیت می گوید: «خطر اصلی مجهولات و نادانسته های امکانات فنی این خدمات و ابزارهای بهم متصل است. خطر دیگر سودهی در سرمایه گذاری و در زمینه کاربرد آنها است. از همه مهمتر باید خطرات امنیت سایبری را در نظر بگیریم. مسئله دیگر اثر آن بر زندگی انسان‌ها است. علامت سوال‌های زیادی وجود دارد.»

کارشناس اتحادیه بین المللی ارتباطات در مورد مراحل زمانی عملی شدن این فناوری می گوید: «حدود یک تا دو سال دیگر می توانیم پیشنهاد نهایی معیارهای اینترنت ۵G را به اتحادیه ارائه کنیم که تا سال ۲۰۱۹ تصویب شود.»

پس از تصویب استانداردها، مصرف کنندگان سال ۲۰۲۰ به دنیای اینترنت ۵G دسترسی پیدا می کنند.
یک نظر درباره “امکان انتقال بیست گیگا بایت در ثانیه با اینترنت ۵G

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.