full screen background image

تا ۱۰ سال دیگر صنعت مخابرات از بین خواهد رفت؟

2304 بار دیده شده

ویوک وادوا یکی از افراد راک سنتر برای اداره امور شرکتی در دانشگاه استندفورد است. او مدیر تحقیقات راک سنتر برای کارآفرینی و تحقیقات تجاری‌سازی در دوک بوده و فرد شناخته‌شده‌ای در دانشگاه سینگیولارتی می‌باشد. مناصب قبلی او در دانشگاه حقوق هاروارد، دانشگاه برکلی کالیفرنیا و دانشگاه اموری بود.

نظر برجسته او در مورد آینده صنعت مخابرات:

یکی از چیزهایی که به تازگی نگرانم کرده‌ است، این واقعیت است که در حال دیدن تغییراتی هستم در مقیاسی که قبلا غیر قابل تصور بود و در حال اثر گذاشتن بر روی صنایع زیادی است. من به هر صنعتی که نگاه کردم، در حال دگرگون شدن بود، حتی در صنعت آشنای مخابرات. به مشکلاتی که در حدود یک دهه‌ی آینده ای‌تی‌اند‌تی ورایزن و اسپرینت با آن مواجه خواهند شد نگاه کنید. آنها از بین رفتن خطوط تلفن را شاهد بوده‌اند. خط تلفن، به موبایل تبدیل شد و حالا ما اینترنت موبایل را داریم. من دیگر در سفرهای خارج کشور، تلفن راه دور نمی‌زنم. چون خیلی راحت اسکایپ می‌کنم. تصور کنید که همه جا وای‌فای داشته باشیم. حالا گوگل و ای‌تی‌اند‌تی در حال رقابت برای رساندن اینترنت پرسرعت به همه‌ی مناطق هستند. وقتی که همه جا به اینترنت دسترسی داشته باشید تا بتوانید با کمک وای‌فای تماس بگیرید چه می‌شود؟

ما درباره‌ی دگرگون شدن صنعت ارتباطات حرف می‌زنیم. می‌توان ساعت‌ها در این باره صحبت کرد، اما  به هر صنعتی که نگاه کردم، در حال دگرگون شدن بود. پس دنیا در ۱۰، ۱۵ یا ۲۰ سال آینده به کل تغییر خواهد کرد و ما صنایع را یکی پس از دیگری دگرگون خواهیم کرد. اکثر شرکت‌های سردمدار امروز تا آن زمان از بین خواهند رفت. چون نه فقط مردم، بلکه اکثر مدیران شرکت‌ها از هزینه کردن در زمینه هایی که به نوسازی آنها منجر شود، واهمه دارند. چون می‌ترسند که از بازار کنار بروند. پس دگرگونی‌های عظیمی در راه است و سران صنایع ما فقط نگران عملکرد کوتاه‌مدت خود هستند. آنها جرات دیدن آینده‌ای که به سمت آن در حال حرکتیم را ندارند پس آنها دگرگون خواهند شد. صنایع جدیدی سر در خواهند آورد و این صنایع قدیمی را کنار خواهند زد. صنایع میلیارد دلاری جدید، صنایع میلیارد دلاری کنونی را از بین خواهند برد. چه خوب و چه بد، این آینده ای است که به سمت آن در حال حرکتیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.