full screen background image

تبدیل دوچرخه به موتور در یک چشم بهم زدن

98760 بار دیده شده

تبدیل دوچرخه به موتور  با اد-ای به راحتی آب خوردن است. اد-ای یک پیشرانِ کمکی است؛ یعنی به‌محض اینکه شما رکاب زدن را متوقف کنید، دوچرخه هم می ایستد، اما سرعت آن در موقع حرکت حدود ۴۸ کیلومتر در ساعت است.

Loading the player...

راز  تبدیل دوچرخه به موتور

یک موتور، یک باتری و یک نرم‌افزار… این تمام چیزی است که برای تبدیل دوچرخه به موتور نیاز دارید. در تبلیغات این محصول این‌طور آمده که شما برای تبدیل هر دوچرخه‌ای به‌وسیله‌ی محرکی برقی، تنها به این‌ها احتیاج دارید.

با وزنی حدود دو کیلوگرم، اد-ای یک موتور الکتریکیِ چرخ‌دار است. این ابزار با تماس مستقیم با چرخ‌های دوچرخه باعث چرخیدن آن‌ها می‌شود.

تبدیل دوچرخه به موتور به یک چشم بهم زدن - فردانما - آینده صنعت حمل و نقل ۲

به‌دقت به تصویر بالا نگاه کنید؛ دستگاهِ بالای زنجیر چرخ، دارای سیلندری چرخان است که با کمک به چرخاندن چرخ‌ها باعث افزایش سرعت می‌شود. این دستگاه با باتری‌هایی کار می‌کند که در قسمتِ نگه‌دارنده‌ی بطری آب قرار می‌گیرند.

در حرکت موتور و در حالت ایستاده دوچرخه

اد-ای یک پیشرانِ کمکی است؛ یعنی به‌محض اینکه شما رکاب زدن را متوقف کنید، آن‌هم از کار می‌افتد. حداکثر سرعت این ابزار در حدود ۴۸ کیلومتر در ساعت است، اما این شرکت به دلیل وجود جاده‌های مختلف و قدرت رکاب زدن دوچرخه‌سوار، عدد دقیقی را مشخص نکرده است.

تبدیل دوچرخه به موتور به یک چشم بهم زدن - فردانما - آینده صنعت حمل و نقل ۴

شما می‌توانید میزان نیروی داده‌شده به موتور را تنظیم کنید که حداکثر می‌تواند تا ۶۰۰ وات باشد.

دوچرخه‌های برقی سلام

آیا زمان استفاده از ایده‌ای مانند اد‌-ای رسیده است؟ برای کسانی که بعضی وقت‌ها به دوچرخه‌ای برقی نیاز دارند، اما معمولاً از دوچرخه‌ی معمولی استفاده می‌کنند، موتور جداشونده و باتری می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد و می توانند مسافت های کمی طولانی را با دوچرخه های برقی خود سفر کنند.

این وسیله اجازه می‌دهد که از یک دوچرخه هم برای رفتن سرِ کار و هم برای وقتی‌که خودتان می‌خواهید رکاب بزنید، مثلاً دوچرخه‌سواریِ آخر هفته، استفاده کرد، هم دوچرخه و هم موتور اما به صرفه.
15 نظر درباره “تبدیل دوچرخه به موتور در یک چشم بهم زدن

 1. محمددلدار

  من می خوام سه چرخه بسازم تا همسرم را سوار کنم چون پول خرید ماشین ندارم از طرفی رانندگی بلد نیستم ۵۰سالمه .نه به آهن وآلات وجوشکاری آنرا درست کنم کدام موتور دورش برای این نوع دستگاه مناسب است

  پاسخ
 2. جواد

  به نظر من کسی بخواد همچین کاری کنه و حدود هزار یورو خرج کنه به نظرم در سلامت عقلش باید سک کرد. این پکیج حدود چهار میلیون و نیم تموم میشه. در حالی که قیمت خرید دوچرخه الکتریکی تاشو کامل اونم با قیمت دوبرارری فرگشگاهای داخل ایران سه میلیون و دویسته. تازه با لین هزینه یک دو چرخه اصافی هم داری. اگه در حدود چهارصد تا پونصد هزار تومن بود عاقلانه بود. در تعجبم چیزی که توحیه اقتصادی نداره چرا اقلا تولبد میشه

  پاسخ
 3. مسلم جهاندیده

  سلام من برای مادرم سه چرخه خورشیدی درست کردم الان خیلی راحت خودش میره خانه بچه ها بدون اینکه شارژ بخواد

  پاسخ
 4. سایه

  من پارسال که با برادرم به تور سن پترزبورگ رفته بودیم سفر، یه همچین چیزی دیدیم و با خودمون گفتیم کاش بشه تو ایران هم درست کرد.

  پاسخ
 5. امیر حسین

  سلام من خودم یه موتور رو با باتری و استارتش وصل کردم به دو چرخه کار کرد و برای خاموش کردنش فقط کافی بود پامو بزارم رو دکمه خاموش فقط یک موتور آرمیچر بزرگ میخواد و یک باتری و کلید زنجیر ها رو هم باید ببندیم به موتور تا بچرخند خیلی هم خوب کار کرد

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.