full screen background image

تشخیص لخته‌های خون در مغز کمتر از دو دقیقه با اسکنر دستی

2418 بار دیده شده

آمبولانس هوایی لندن اعلام کرد که اسکنر دستی مادون‌قرمز می‌تواند در کمتر از دو دقیقه کار تشخیص لخته‌های خون  در مغز تشخیص دهد و با این کار به تشخیص زودتر و دقیق‌تر آسیب کمک کند.

Loading the player...

مارک ویلسون، دکتر آمبولانس هوایی لندن و مشاور جراحی اعصاب در دانشگاه امپریال لندن گفت: “متوجه شدن از وضعیت داخل سر بیمار و جراحات وارده به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. با انجام دادن این کار در طول انتقال بیمار به بیمارستان، امیدواریم که درمان‌هایی مانند جراحی را با پیش‌بینی نوع آسیب واردشده به مغز سرعت ببخشیم.”

تشخیص لخته‌های خون با استفاده از اسکنر مادون‌قرمز

آمبولانس هوایی امیدوار است که با استفاده از اسکنر مادون‌قرمز بتواند به‌صورت بهتری بخش اورژانس را از خونریزی مغزی، که می‌تواند جان بیمار را تهدید کند، باخبر سازد. آگاه‌سازی زودهنگام باعث می‌شود که اتاق عمل برای درمان‌های بعدی بیمار آماده شود.

برای پیدا کردن لخته‌های خون در مغز، اسکنر مادون‌قرمز دقتی برابر با ۹۰ درصد دستگاه‌های بیمارستانی دارد. هدفِ مقامات رسمی از این آزمایش خارج از بیمارستان، تائید صحتِ این ادعا است.

موسسه‌ی تعاونی ملی برای تحقیقات بهداشتیِ فناوریِ درمانیِ آسیب‌های مغزی بودجه‌ی ابتدایی این تحقیق را تأمین کرد. دوره‌ی آزمایشی اسکنر مادون‌قرمز از بهار ۲۰۱۵ آغاز شده و در بهار ۲۰۱۶ به پایان می‌رسد. تا این لحظه، اسکنر مادون‌قرمز بر روی ۶۰ بیمار آزمایش‌شده است.

پروفسور جان دی پیکارد، مدیر افتخاری این موسسه گفت: “باید به این اشتیاقِ تحقیق در آمبولانس هوایی لندن و دیگر اورژانس‌های پیش بیمارستانی برای پیدا کردن روش‌های مقرون‌به‌صرفه برای بهبود وضعیت بیمارانی با آسیب‌های جدی، تبریک گفت.”

سال گذشته آمبولانس هوایی لندن ۱۸۰۶ بیمار را درمان کرد که ۶۰ درصد آن‌ها از مصدومان تصادف جاده‌ای یا افرادی بودند که از ارتفاع افتاده بودند. معمولاً این نوع سوانح باعث ایجاد صدمات مغزی می‌شود.

آمبولانس هوایی سازمانی خیریه است که به‌صورت متوسط هرروز ۵ بیمار با آسیب جدی را درمان می‌کند. امدادگران، که از خدمات آمبولانس لندن هستند، کارهای درمانی که معمولاً در بیمارستان انجام می‌شود را کنار جاده‌ها انجام می‌دهند. دکترها و برخی از کمک‌های مالی را بارتز هلس ان‌اچ‌اس تراست تأمین می‌کند.
یک نظر درباره “تشخیص لخته‌های خون در مغز کمتر از دو دقیقه با اسکنر دستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.