full screen background image

تلویزیون هایی مانند یک روزنامه لوله شده

3859 بار دیده شده

صفحه نمایش اولِد جدید ال‌جی آن‌قدر باریک است که می‌توان آن را شبیه به یک روزنامه لوله کرد.

Loading the player...

به سی‌ای‌اس ۲۰۱۶ خوش‌آمدید. این محل پر است از ابزارها و ایده‌هایی شگفت‌آور و چیزهای دیدنی دیگر. ال‌جی خود را آماده کرده تا از صفحه‌نمایش اولِد ۱۸ اینچی خود رونمایی کند. این صفحه‌نمایش، مانند محصول مشابه بقیه‌ی شرکت‌ها، می‌تواند مانند یک روزنامه لوله شود.
قبلاً این فناوری به‌وسیله‌ی شارپ، سونی و سامسونگ معرفی‌شده بود. اما ال‌جی اولین تولیدکننده‌ای است که این فناوری را در تلفن هوشمند خود با نام جی‌فلکس به کار گرفته است. البته این تلفن‌ها در فاز نسل دوم خود قرار دارند.

تلویزیون هایی مانند یک روزنامه لوله شده - فردانما - آینده صنعت و فناوری

فناوری نوری اولِد دارای صفحه‌نمایشی با پیکسل‌هایی است که به جریان الکتریکی واکنش نشان می‌دهند، برعکس ال‌ای‌دی‌ها که در آن از نور پس‌زمینه و صفحه پیکسل‌های ثابت استفاده می‌شود. ما صفحه‌نمایش‌های خم شونده را مدیون فناوری نوری اولِد هستیم. این انحنا هیچ تأثیری در عبور جریان نداشته و به همین دلیل تأثیری بر پیکسل‌ها نمی‌گذارد.
ال‌جی امیدوار است که بتواند از صفحه‌نمایش‌های خم شونده در دیگر ابزارها یا فضاهای داخلی مانند بخش سرعت‌سنج، کیلومتر شمار و … خودروها نیز استفاده کند. برای برنامه‌های ال‌جی در این زمینه آرزوی موفقیت می‌کنیم.
2 نظر درباره “تلویزیون هایی مانند یک روزنامه لوله شده

  1. سمانه

    خیلی جالبه من در یکی از نمایشگاه هایی که در سفرم با تور پاتایا رفتم، این تلویزیون رو دیدم البته مشابهش بود واقعا حیرت انگیزه

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.