full screen background image
حرکت از دنیای واقعی به مجازی با توسعه فناوری ردیابی چشم

فناوری ردیابی چشم، حرکات چشم را به یک موس تبدیل می کند

2236 بار دیده شده

با فناوری ردیابی چشم می توانید حرکات چشم را به عنوان یک موس انتخاب و فعال کنید در واقع نشانه های حرکات چشم برای مرور منوها و انتخاب اختصاص داده شده است.

آقایان و خانم‌ها، لطفاً عینک‌های واقعیت مجازی خود را بپوشید. فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با توجه به دستیابی گوگل به آی‌فلوئنس– که یک استارتاپ فناوری ردیابی چشم است- ارتقای عمده‌ای خواهند یافت.

حرکت از دنیای واقعی به مجازی با توسعه فناوری ردیابی چشم

 

آی‌فلوئنس این خبر را در وب‌سایتش منتشر کرد:

امروز ما خوشحالیم اعلام کنیم که تیم آی‌فلوئنس به گوگل ملحق می‌شود. با ترکیب شدن نیروهایمان ما توسعه فناوری تعامل چشمی را با سرعت بیشتری به پیش خواهیم برد. ما چشم انتظار نوآوری‌های تغییردهنده-زندگی هستیم که با هم خلق خواهیم کرد.

اعلام این خبر بسیار به موقع است زیرا گوگل آماده است تا پلتفرم واقعیت مجازی دی‌دریم خود را در ماه نوامبر به همراه هدست آن رونمایی کند.

چگونگی عملکرد فناوری ردیابی چشم

حرکت از دنیای واقعی به مجازی با توسعه فناوری ردیابی چشمهمراهی فناوری ردیابی چشم با فناوری واقعیت مجازی، ایجاد و توسعه تجهیزاتی را میسر می‌سازند که بر روی سر نصب می‌شوند و می‌توان آنها را صرفاً با حرکات چشم کنترل کرد. انتخاب منو فقط با ثابت نگاه کردن فرد به گزینه‌ها ممکن می‌شود؛ همچنین می‌توان با نگاه کردن به اطراف خود، در یک تصویر دورنمای مجازی حرکت کرد. همچنین می‌توان بر مبنای جایی که کاربر نگاه می‌کند، فوکوس خودکار انجام داد- برای مدت کافی به چیزی خیره شوید و سپس تصاویر با کیفیت بالای آن را ببینید.

ارتقای آموزش به کمک فناوری واقعیت مجازی 

حرکت از دنیای واقعی به مجازی با توسعه فناوری ردیابی چشم

بهبودهای حاصل در فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده پتانسیل این را دارند تا فراتر از بازی، نحوه زندگی ما را متحول کنند. آموزش به کمک واقعیت مجازی و واقعیت افزوده می‌تواند از چهاردیواری کلاس فراتر رفته و آموزشی سه‌بعدی و همه‌جانبه را برای دانش‌آموزان فراهم آورد. هنر، ورزش و بسیاری مقوله‌های دیگر می‌توانند به کمک واقعیت مجازی به سطح بالاتر ارتقا پیدا کنند و همراه کردن آنها با فناوری ردیابی چشم، حرکت ما از دنیای واقعی به مجازی را بسیار یکپارچه‌تر و بهتر می‌کند.

فناوری واقعیت مجازی به سرعت در حال پیشرفت است و غول های بزرگ صنعت فناوری همچون سامسونگ سرمایه گزاری های بسیاری انجام داده اند و قصد ندارند از این غافله عقب بمانند.

سامسونگ پتنت لنزهاییتماسی را در کره جنوبی ثبت کرده است که دارای صفحه نمایشی هستند که تصاویر را مستقیماً در چشم فردی که لنز را به چشم گذاشته پخش می‌کنند. یک دوربین توکار و سنسورهای آن با پلک زدن کنترل می‌شوند.

یک گروه تحقیقی به رهبری دکتر پرویز در حال ساخت اولین مراحل لنزهای بایونیک است. این لنزها نیروی خود را از امواج رادیوییِ دستگاه پایینی گرفته و با آن کنترل می‌شوند. صفحه‌ی نمایش یک پیکسلی به‌صورت یک نقطه‌ی آبی‌رنگ، در وسط این لنز مشخص است. اخیراً، این گروه توانسته وضوح این لنز را به هشت پیکسل برساند و موفق شدند نمادها را نمایش دهند. . میکیو کاکو معتقد است که در طی بیست سال آینده اینترنت را در لنزها خواهیم داشت، ” با یک چشم به هم زدن.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.