full screen background image

جت های شخصی | آینده صنعت حمل و نقل هوایی

6242 بار دیده شده

ولکری، اولین  جت های شخصی  با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت بالاخره از مرحله‌ی آزمایشی بیرون آمده و آماده‌ی تولید است.

Loading the player...

هرچقدر هم که برای شما آسایش فراهم کنند، پرواز با هواپیمای مسافربری سختی‌های زیادی خواهد داشت. غذاهای فراوان، مهمانداران زیبا و حتی دستشویی‌ها هم نمی‌توانند مشکل هدر رفتن زمان  و مشکلات فرودگاه را برطرف کنند، مشکل مقید بودن به زمان‌های ثابت پرواز را هم نباید فراموش کرد.

مدیرعامل ها مشتری این جت های شخصی

جت های شخصی آینده صنعت حمل و نقل هوایی - فردانما

بااینکه ممکن است این برای خیلی از ما مشکلی تلقی نشود، اما مدیرعامل‌ها و مدیران ارشد شرکت‌ها همیشه دارای برنامه‌های فشرده‌ای هستند و همیشه نمی‌توانند برای مسافرت‌های خود به شرکت‌های هوایی تکیه کنند. اما چون همه‌ی شرکت‌ها مانند گلفستریم توانایی خرید یک جت خصوصی به قیمت ۱۰ میلیون دلار را ندارند، مجبور هستند به همین روش عمومی برای مسافرت بسنده کنند، و مجبور هستند که این کار را در طول عمر خود به‌دفعات انجام دهند. برای اولین مشتری‌ها قیمت این جت جدید از شرکت کبالت چیزی حدود ۶۱۰۰۰۰ دلار است و ممکن است که فضای تجارت جت‌های خصوصی را به‌کلی  عوض کند، چون خیلی از شرکت‌ها و موسسه‌های کوچک‌تر ممکن است که توانایی خرید آن را داشته باشند.

جت های شخصی آینده صنعت حمل و نقل هوایی - فردانما ۵

ولکری حاصل ده سال تلاش این شرکت است، و مدیرعامل کبالت، دیوید لوری مشتاق است که بالاخره بعد از تأخیرهای فراوان این محصول شرکت را راه‌اندازی کند. هواپیمای او کوچک بوده و برای ۳ تا ۴ نفر گنجایش دارد، اما موتوری قوی داشته و می‌تواند در مسیرهای طولانی پرواز کند که این از توانایی‌های این هواپیما خبر می‌دهد. ما معمولاً جت را هواپیمایی با موتور جت در نظر می‌گیریم، اما این موردی متفاوت است. به هواپیماهای خصوصی هم جت گفته می‌شود حتی بااین‌وجود که خیلی از آن‌ها موتوری پیستونی دارند. ولکری هم با موتوری پیستونی در عقب خودکار می‌کند، به همراه یک ملخ در جلو که شما را به یاد هواپیماهای بدون سرنشین می‌اندازد و مانند آن‌ها، برد آن بسیار خوب است. حداکثر سرعت آن ۴۸۰ کیلومتر در ساعت است، اما در ۴۰۰ کیلومتر در ساعت و دو مسافر  بهترین کارایی را از خودشان می‌دهد. در این حالت تا حدود ۲۶۰۰ کیلومتر برد پرواز دارد که در صورت یک‌بار سوخت‌گیری می‌تواند پروازهای بین‌قاره‌ای را هم انجام دهد.

این جت دارای طراحی ساده و زیبایی است که آن را شبیه به هواپیماهای آینده می‌کند. با بال‌جلویی که در قسمت جلوی هواپیما قرار دارد و نسبت به جت‌های خصوصی دیگر می‌تواند نیروی پرواز بهتری را فراهم کرده و در بادهای سخت هم خود را بالا بکشد.

لوری گفته است که ولکری بالاخره از مرحله‌ی آزمایشی بیرون آمده و آماده‌ی تولید است. اگرچه او برای اولین سفارش‌ها، قیمت آن را ۶۱۰۰۰۰ دلار در نظر گرفته، قیمت بازار آن حدود ۶۷۵۰۰۰ دلار خواهد شد.

بنابراین این هواپیماها در معرض استفاده‌ی افراد بیشتری قرار خواهند گرفت و می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت آن در سال‌های آینده کمتر هم شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.