full screen background image

خودکفایی مدرن با یخچال زمینی غیربرقی

4182 بار دیده شده

یخچال زمینی غیربرقی به شما این امکان را می‌دهد که مواد غذایی فاسدشدنی را بدون استفاده از یخچال‌های معمولی نگهداری کنید.

فراموش کردن اینکه چه میزان انرژی لازم است تا غذاهای ما تازه بمانند کار ساده‌ای است. اکنون استفاده از مزایای «عایق‌کاری طبیعی زیرزمینی» زمین را در نظر بگیرید که به کمک آن می‌توان سبزیجات خود را تازه و سالم نگهداری کنید. شرکت ولتوری یک شرکت طراحی آلمانی است که توسط فلوریس شوندربیک پایه‌گذاری شده و در زمینه «ساخت محصولاتی که مردم را به زندگی طبیعی و در فضای باز تشویق می‌کنند» تخصص دارد. یخچال زمینی گروندفریج یک برداشت مدرن از مفهوم انبار زیرزمینی است که به شما این امکان را می‌دهد که مواد غذایی خود را بدون استفاده از یخچال‌های معمول تازه نگه دارید.

خودکفایی مدرن با یخچال زمینی غیربرقی - آینده صنعت کشاورزی - فردانما

گروندفریج مشابه انبارهای زیرزمینی سنتی است و بخشی از این مفهوم و هدف بزرگتر است که بر اساس آن فرد صاحبخانه را تشویق می‌کند که مواد غذایی مورد نیاز خود را خودشان تولید کرده و نگهداری کنند تا به خودکفایی مدرن برسند. گروندفریج از خاصیت عایق‌کاری خاک و ویژگی سردکنندگی آب‌های زیرزمینی استفاده می‌کند. دمای گروندفریج در تمام سال مابین ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتیگراد ثابت باقی می‌ماند که دمای مناسب برای نگهداری میوه‌ها، سبزیجات و پنیر است.

خودکفایی مدرن با یخچال زمینی غیربرقی - آینده صنعت کشاورزی - فردانما ۵

گروندفریج درون زمین قرار گرفته و با خاک حاصل از گودبرداری پوشانده می‌شود. این لایه خاک با ضخامت حدود ۱ متر به عنوان یک عایق عمل می‌کند بنابراین دمای درون یخچال به سختی تغییر می‌کند. برای نصب یک گروندفریج، جواز ساخت احتیاج نیست و همچنین لزومی به منتقل کردن خاک گودبرداری‌شده به مکان دیگر وجود ندارد.

خودکفایی مدرن با یخچال زمینی غیربرقی
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.