full screen background image

خوراک‌پزِ قابل‌حمل خورشیدی

2741 بار دیده شده

یکی از لذت‌های اردو و پیک‌نیک، درست کردن غذا یا کباب کردن روی آتش است. اما دودی که این آتش درست می‌کند به‌شدت به محیط‌زیست آسیب می‌رساند. برای اینکه از آلوده شدن محیط‌زیست جلوگیری شود، بودین هان، طراح محصولات شرکتی در بوستون خوراک‌پزی سازگاربامحیط‌زیست بانام سولاری را طراحی کرده است.
همان‌طوری که از نامش پیداست، این خوراک‌پز قابل‌حمل با انرژی خورشیدی کار می‌کند و می‌تواند در یک روز آفتابی برای ۴ تا ۶ نفر غذا بپزد. سولاری ۲ لایه دارد، لایه‌ی داخلی که از آلومینیم ساخته‌شده و لایه‌ی خارجی که نور خورشید را به داخل می‌تاباند. به سمت داخل و درون ساختاری سطل مانند انحنا داشته و دسته‌ای متحرک دارد که در اطراف آن حرکت می‌کند. شما می‌توانید به‌راحتی این خوراک‌پز کوچک را مانند یک کیف معمولی هرکجا که خواستید با خودتان ببرید.
بهترین خصوصیت این خوراک‌پز این است که برای کار کردن به گاز، زغال یا پریز برق احتیاج ندارد؛ برای همین محیط‌زیست را پاک و بدون دود نگه می‌دارد. علاوه بر آن دارای نرم‌افزار تلفن‌های هوشمند اندروید/آی‌او‌اس می‌باشد و می‌تواند با آن دمای سولاری را کنترل کرده و فقط در چند ساعت با انرژی خورشیدی غذا پخت. این نرم‌افزار دارای شبکه‌ای از کاربران می‌باشد که می‌توانند دستور پخت غذا را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

خوراک‌پزِ قابل‌حمل خورشیدی

خوراک‌پزِ قابل‌حمل خورشیدی - فردانما - آینده لوازم خانگی (۱)
خوراک‌پزِ قابل‌حمل خورشیدی - فردانما - آینده لوازم خانگی (۲)
خوراک‌پزِ قابل‌حمل خورشیدی - فردانما - آینده لوازم خانگی (۴)
خوراک‌پزِ قابل‌حمل خورشیدی - فردانما - آینده لوازم خانگی (۳)

این دستگاه برای پختن غذا با ترکیب دو روش محبوس کردن گرما و متمرکز کردن و گرفتن انرژی خورشیدی و تبدیل آن به گرما کار می‌کند. این خوراک‌پز دارای سرپوشی شفاف است که اجازه می‌دهد نور خورشید مستقیماً وارد قسمت منعکس‌کننده‌ی بدنه آن می‌شود. به دلیل خاصیت منعکس‌کنندگی، نور خورشید به قسمت آلومینیمی رفته به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. از این گرما برای پختن غذا در تمامی جهات استفاده می‌شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.