full screen background image

تشخیص هوشمند تشنگی

1654 بار دیده شده

نوشیدن آب کافی برای همه‌ی ما اهمیت دارد، اما این کار برای ورزشکاران اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر این کار را نکنند، عملکردشان افت می‌کند، علاوه بر آن ممکن است که غش کرده و یا حتی بمیرند. به همین دلیل شرکت کوچکی در ویرجینیا دهان اسمارت را طراحی کرده است. این ابزار محافظ دهانی است که میزان آب بدن فرد را اندازه‌گیری کرده و در صورت پایین بودن آن، به‌صورت بی‌سیم به مربی اطلاع می‌دهد.

علاوه بر محافظت از دندان‌ها، دهان اسمارت (فناوری ورزشیِ نظارت‌کننده و هشداردهنده) حسگرهایی را دارد که اسمولالیته ی بزاق دهان را اندازه‌گیری می‌کنند. اسمولالیته ذرات محلول در هر واحد آب در یک سرم می‌باشد. هرچقدر که میزان ذرات محلول در یک واحد بیشتر باشد، آب موجود در آن کمتر بوده و به عبارتی ذرات محلول غلیظ‌تر می‌باشند.

اگر این داده‌ها به میزان از پیش تعیین‌شده برسند، دهان اسمارت به‌وسیله‌ی بلوتوث به تلفن همراه مربی و یا والدین پیام می‌فرستد. پس‌ازآن می‌توان بازیکن را صدا کرده و از او خواست که آب بنوشد.

این دستگاه یک کنترل‌کننده‌ی ضربان قلب و یک شتاب سنج نیز دارد که می‌توان با آن نبض و نیروی مصرفی را بازیکن را نیز رصد کرد. این داده‌ها نیز به برنامه‌ی نصب‌شده روی تلفن همراه فرستاده می‌شوند. این نرم‌افزار قادر است که از چندین محافظ دهان به‌صورت همزمان داده دریافت کند.

دهان اسمارت

دهان اسمارت - فردانما ۴
دهان اسمارت - فردانما ۲
دهان اسمارت - فردانما ۳
دهان اسمارت - فردانما ۵
دهان اسمارت - فردانما ۱
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.