full screen background image

رباتی که چای را در کمتر از سی ثانیه دم می‌کند

2688 بار دیده شده
Loading the player...

تیبات، رباتی است که در کمتر از سی ثانیه چای دم می‌کند. شروع به کار این استارت آپ در سال ۲۰۱۳ و با ایده‌ی از بین بردن صف طولانی قهوه‌خانه‌ها به‌وسیله‌ی ارائه‌ی خودکار چای به‌صورت “بخر و ببر” بود. در حال حاضر تیبات در آمریکا و در حال استفاده از خدمات وای کامبینیتور است.

معمولاً دم کردن چای ده دقیقه زمان می‌برد، البته بعد از رساندن آب به دمای موردنظر. هر نوع چای برای رسیدن به طعم مطلوب باید در دمای مخصوص به خود دم شود و انجام دادن این کار یک نوع هنر محسوب می‌شود. بااین‌وجود، تیبات به مشتری‌ها اجازه می‌دهد که ترکیبی از چند نوع طعم مختلف چای را انتخاب کند، مانند مخلوطی از بابونه‌ی ملایم و چای تند قرمز آفریقایی.

ربات به شما این امکان را می‌دهد که ترکیبی بین چای‌های مختلفی انتخاب کرده یا یکی از ترکیب‌های پیشنهادی را برگزینید. این کار را می‌توانید با نرم‌افزار تیبات تلفن هوشمند خود یا در باجه‌ی کنار تیبات انجام داده و به‌سرعت چای داغ خود را دریافت کنید. بعد از دریافت سفارش، تیبات اطلاعات را گرفته و چایی با ترکیبی دل‌نشین در فنجان شما می‌ریزد، ترکیبی خاص در کمتر از ۳۰ ثانیه.

لبه‌ی سرپوش مخصوص در هنگام نوشیدن، برگ چای را در لیوان نگاه داشته اما فضای کافی برای خنک شدن چای باقی می‌گذارد.

ربات چای ساز

رباتی که چای را در کمتر از سی ثانیه دم می‌کند (۲)
رباتی که چای را در کمتر از سی ثانیه دم می‌کند (۳)
رباتی که چای را در کمتر از سی ثانیه دم می‌کند (۱)
رباتی که چای را در کمتر از سی ثانیه دم می‌کند (۴)
رباتی که چای را در کمتر از سی ثانیه دم می‌کند (۵)

قهوه‌خانه‌هایی که اجازه دهند تیبات در آن‌ها نصب شود، بخشی از سود تیبات را دریافت می‌کنند، اما شرکت تیبات صاحب محصول بوده و کار با آن را به عهده می‌گیرد، که شامل تعمیر و نگهداری دستگاه و تعویض مواد اولیه‌ی موردنیاز هست.

اولین تیبات کار خود را در خارج از کانادا شروع کرده است. دقیقاً در قلب سیلیکون ولی در قهوه‌خانه‌ی کوپا در پالو آلتو. بریان لی و رحمان مریلی، بنیان‌گذاران این شرکت قصد دارند که دکه‌های تیبات را در قهوه‌خانه‌ها، دانشگاه‌ها و دیگر مناطق تجاری قرار دهند. ما می‌خواهیم از چای‌های تیبات بنوشیم و درباره‌ی نقشه‌های آن‌ها برای آینده صحبت کنیم.
2 نظر درباره “رباتی که چای را در کمتر از سی ثانیه دم می‌کند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.