full screen background image

ربات پمپ بنزین در آینده ای نزدیک

11489 بار دیده شده

در آبنده نزدیک شاهد این   ربات پمپ بنزین   در پمپ بنزین های سنتی خواهیم بود. این آغازی برای از بین رفتن قسمتی از مشاغل در جهان است.

Loading the player...

ما به سمت دورانی پیش می‌رویم که در آن دیگر نیازی به کار کردن نیست؛ و ربات ها به‌جای ما کار می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، مطلب امروز دراین‌باره است که چطور پمپ بنزین ها پیشرفته‌تر خواهند شد و دیگر نیازی نیست که مشتری کاری انجام دهد؛ به‌زودی خبرهای زیادی را از پمپ های بنزین خودکار خواهیم شنید. رباتی که در پمپ بنزین خواهد بود تک منظوره بوده و فقط در پمپ بنزین کار می‌کند.

ربات پمپ بنزین در آینده ای نزدیک

ایده این است که به‌صورت کارآمدتری به خودرو بنزین زده شود و به هیچ‌گونه کاری از طرف مشتری انجام نشود.

فیولمتیکس یکی از شرکت‌های در حال کار بر روی این ایده است. استن کورفیتسن از شرکت فیولمتیکس گفت: «مردم احساس می‌کنند که بنزین زدن کار ضروریِ خسته‌کننده‌ای است»؛ بنابراین جای تعجب نخواهد بود اگر مردم سیستمی را انتخاب کنند که این کار ضروریِ خسته‌کننده را بدون هیچ مشکلی برای آن‌ها انجام دهد. تعدادی از شرکت‌های اروپایی در حال کار بر روی این روش با اصول سیستمیِ تقریباً مشابهی هستند.

ربات پمپ بنزین در آینده ای نزدیک

ربات پمپ بنزین  چطور کار می‌کند؟

کار آن خیلی ساده است؛ شما خودرو خود را به پمپ‌بنزین می‌برید و پمپ موردنظر خود را بر اساس محل قرار گرفتن درِ باک بنزین خود انتخاب می‌کنید. بعد شما باید هزینه‌ی سوخت را پرداخت کنید که این کار را می‌توانید با نرم‌افزاری در تلفن هوشمند خود یا از طریق صفحه‌ی لمسیِ پمپ انجام دهید. بعدازاینکه هزینه را پرداخت کردید، ربات شروع به کار می‌کند؛ ابتدا درِ باک بنزین را باز می‌کند. قسمت بعد، بخش سخت کار است؛ پر کردن باک بنزین. اگر به سیستم فیولمتیک نگاه کنید، می بینید که با استفاده از دو دوربین محل دقیق وارد شدن لوله ی پمپ را مشخص می‌کند. کورفیتسن می گوید: «در نسل های اولیه، ما از یک گیرنده ی مایکروویو استفاده می کردیم. گذاشتن گیرنده در محل مناسب برای رانندگان کار مشکلی بود.»

پر کردن باک وقتی متوقف می شود که نرم افزار تلفن همراه شما بگوید یا وقتی که حسگرها متوجه پر شدن باک بنزین شوند. بعد از آن بنزین زدن متوقف می شود و بعد از پایان این مرحله شما می‌توانید به راه خود ادامه دهید. حال بعد از بررسی کردن تمام این مراحل، سوالی به ذهن خطور می‌کند؛ آیا ما واقعا به چنین سیستم دقیقی نیاز درایم؟ جواب این است که؛ راحتی مشتری مهم است و اگر شما بتوانید آن را تضمین کنید، پس ما به این سیستم نیاز داریم. لازم به ذکر نیست که با خودکار کردن سیستم بنزین زدن، اشتباهات انسانی را از این سیستم حذف می‌کنید و حتی به افراد معلول امکان بنزین زدن را می‌دهید.

ربات پمپ بنزین در آینده ای نزدیک

این سیستم طوری طراحی‌شده است که این ماشین بتواند با انواع خودروها کار کند؛ چه قدیمی و چه جدید. این سیستم به‌وسیله‌ی دوربین‌هایی کار می‌کند که به آن اجازه می‌دهند تا با انواع خودروها کار کند. به گفته‌ی کورفیتسن: «هدف ما این است که استفاده‌کننده‌های اولیه‌ی این سیستم با ارائه دادن تجربه‌ی بنزین زدنی خوش‌آیند، بتوانند مشتری بیشتری جلب کنند.» آزمایش‌های نظارتی برای ربات فیولمتیکس در اواخر امسال انجام می شود. بااینکه ممکن است این کار باعث از بین رفتن شغل مسئول بنزین زدن در پمپ‌بنزین‌ها شود، اما قاعدتاً باعث به وجود آمدن شغل تکنسین مخصوص این سیستم خواهد شد.

روی‌هم‌رفته این ایده‌ی بسیار جالبی است، اما ما می‌خواهیم یک سؤال را مطرح کنیم؛ آیا ما به سمت آینده‌ای می‌رویم که شبیه به آن در فیلم وال-‌ای به نمایش گذاشته شد؟

ربات پمپ بنزین در آینده ای نزدیک
2 نظر درباره “ربات پمپ بنزین در آینده ای نزدیک

  1. فروغ کافی

    مورد توجه گردشگران تور-پاتایا ، این شهر یکی از گرم ترین شهر های ساحلی تایلند به شمار می رود که دارای امکانات تفریحی ، رفاهی ، هتل ها و اقامتگاه های ساحلی فراوانی است به همین جهت سالانه گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات خود تور پاتایا را انتخاب می کنند.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.