full screen background image

زیبایی فناوری چاپ سه بعدی در شیر آب های فلزی

5486 بار دیده شده

فناوری چاپ سه بعدی از دنیای مد و دکوراسیون داخلی منازل و ادارات هم دور نمانده و به شکل شگفت آوری خودنمایی کرده است.این شیرهای آب فلزی با طراحی بسیار جذاب توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده است.

Loading the player...

قطعات فلزی ساخته شده با فناوری چاپ سه بعدی

زیبایی فناوری چاپ سه بعدی در قابلیت فوق‌العاده آن در ساختن زوایای هندسی پیچیده است. این شیر آب های فلزی تولید شده با چاپ سه بعدی به زیبایی تمام نمایانگر این موضوع است.

مشکل اولیه چاپ سه‌بعدی در محدودیت مواد اولیه مورد استفاده بود به گونه‌ای که فقط برخی مواد ترموپلاستیک در آن قابل استفاده بود اما اکنون این امکان به وجود آمده تا فلزات و آلیاژهای فلزی در چاپگرهای سه‌بعدی استفاده شده و به کمک آن قطعات فلزی با هندسه و الگوهای پیچیده و ظریف ساخته شوند. اکنون از چاپگرهای سه‌بعدی برای ساختن قالب‌ها، کارد و چنگال و لوازم خانه استفاده می‌شود. در اینجا یک شیر آب ساخته شده به کمک چاپ سه‌بعدی را معرفی خواهیم کرد که ظاهری غیرمتعارف دارد.

شیر آب فلزی تولید شده با فناوری چاپ سه بعدی - آینده صنعت ساختمان سازی

شیر آب فلزی تولید شده با چاپ سه‌بعدی

فناوری چاپ سه بعدی در خدمت دکوراسیون داخلی

این شیرهای آب پیش‌درآمد و نسل جدید دکوراسیون داخلی و لوازم دستشویی هستند. قبلاً با توجه به محدودیت‌های فرایندهای ساخت و تولید امکان تولید انبوه آنها وجود نداشت. شرکت سازنده این شیرهای آب فوق‌العاده، امریکن استاندارد نام دارد. با توجه به شکل هندسی منحصر به فرد و پیچیده شیرها، مهندسان مجبور بودند تا یک سری تجزیه و تحلیل‌های دینامیک سیالات بر روی طراحی شیرهای خود انجام دهند تا از جریان روان آب درون این شیرهای پیچیده مطمئن شوند.

امروزه چندین روش چاپ سه‌بعدی رایج است از جمله مدلسازی لایه ذوبی (اف‌دی‌ام) و یا سنگ‌چاپ سه‌بعدی (استریولیتوگرافی) اما شرکت امریکن استاندارد از روش جدید «زینتر لیزری» برای ساختن این شیرهای آب استفاده کرده است. بر مبنای این روش یک پرتو لیزر به کمک کامپیوتر لایه‌های مختلف و متعدد مواد را ذوب کرده و به هم پیوند می‌دهد، سپس قطعه حاصل پلیش خورده و تکمیل می‌شود.

شیر آب فلزی تولید شده با فناوری چاپ سه‌بعدی - آینده صنعت ساختمان سازی

شیر آب فلزی تولید شده با چاپ سه‌بعدی

زمان مورد نیاز برای ساخت این شیر آب 

ساخت چنین شیر آبی به کمک چاپگر سه بعدی یک روز زمان می‌برد.

اما نکته مثبت اینست که هرکدام از شیرها یک طرح منحصر به فرد دارند که به کمک نرم‌افزارهای طراحی به کمک کامپیوتر (کَد) به راحتی قابل تغییر و اصلاح است. علاوه بر این به هیچ وجه احتیاج به تغییر خطوط تولید در کارخانه برای تولید مدل‌های متنوع و متفاوت نیست. این شیرها تا سال آینده در بازار عرضه خواهند شد اما قیمت بسیار بالای آنها همچنان یک مسأله مهم است. هر کدام از این شیرها حدود بیست هزار دلار قیمت خواهند داشت که برای یک خانوار معمولی عدد بسیار زیادی است اما قطعاً هتل‌های بزرگ و شرکت‌های معتبر مشتری آنها خواهند بود.
یک نظر درباره “زیبایی فناوری چاپ سه بعدی در شیر آب های فلزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.