full screen background image

اینترنت اشیا و سرویس های ابری قوی هیکل

3531 بار دیده شده

اینترنت اشیا و به دنبال آن اتوماسیون صنعتی و دستگاه های هوشمند از جمله گوشی ها، تلویوزیون های هوشمند و … انقلابی در کسب و کارها ایجاد کرده است به طوری که سرویس های ابری عضو جدانشدنی در زندگی بشر خواهد شد.

Loading the player...

تکنولوژی علاوه بر تاثیری که در نوع رفتار انسان ها در زندگی روزمره آنها گذاشته است، تغییرات زیادی هم در صنعت ایجاد کرده است تا جایی که با ورود IoT یا همان اینترنت اشیا به صنعت،کسب و کارهارا دگرگون کرده است. اینترنت اشیا ادعا می کند در آینده تمام اشیایی که انسان با آن سروکار دارد هزاربار هوشمندتر از هر دستگاه و سیستم عامل هوشمند دیگری خواهند شد که تاکنون شناخته شده است. تمام دستگاه ها با اتصال به یک مخزن اطلاعاتی قوی هیکل قادر به تبادل اطلاعات خواهند بود و کاملا هوشمندانه می توانند خود را کنترل و مدیریت کنند. شهرهای هوشمند، کارخانه های تولید انرژی خودکار، جاده هایی بدون ترافیک از جمله فواید ورود این فناوری در صنعت است.

مطلب مرتبط: تاثیر « اینترنت همه چیز » بر کار بعدی شما!

کاربرد  سرویس های ابری در اینترنت اشیا

فرض کنید مهندس های شرکت شما درحال انجام آزمایش های مختلفی بر روی ماده خاصی هستند و در حین کار با مشکلی مواجه می شوند. سیستم های صنعتی مشاهدات خود را به اپلیکیشن های تحت وب متصل به سرویس های ابری ارسال می کنند و راه حل کاربردی به سیستم ها ارائه می شود و خیلی سریع و ارزان نیازهای صنایع با به اشتراک گذاری اطلاعات برآورده می شود. مطمئنا چنین سیستمی به زیرساخت ابری قوی هیکلی نیازمند است که تمام حسگرها و دستگاه ها و اطلاعات جمع آوری شده از آنها را بتواند به خوبی مدیریت کند. شرکت هایی از جمله آی بی ام، مایکروسافت، سیسکو و … در حال رقابت در این حوزه هستند.

بیشتر بخوانید: انقلاب صنعتی چهارم در کارخانه های آینده
3 نظر درباره “اینترنت اشیا و سرویس های ابری قوی هیکل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.