full screen background image
تصویر شاخص

شارژ خودروهای برقی تسلا فقط ظرف چند ثانیه

12163 بار دیده شده

اگر چه خودروهای برقی به موضوعی عادی تبدیل شده‌اند اما همچنان افرادی هستند که این ایده و مشکلات مترتب بر آن را مورد تمسخر قرار می‌دهند. یکی از مهمترین این مشکلات، مدت زمان مورد نیاز برای شارژ مجدد باتری است که در حال حاضر حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد.

شارژ خودروهای برقی با سوپرشارژر V3

الون ماسک، مدیرعامل تسلا راهکاری جدید برای این مشکل در قالب نسل بعدی سوپرشارژر ارائه کرده است. وی ادعا می‌کند که این سوپرشارژر قادر است یک خودروی تسلا را ظرف مدت چند ثانیه شارژ مجدد نماید. ماسک در حساب توییتر خود اشاره کرد که سوپرشارژر  V3 قادر است تا ۳۵۰ کیلووات انرژی تولید نماید. این عدد در حال حاظر دو برابر خروجی فعلی سوپرشارژرهای شبکه تسلا است.

شارژ خودروهای برقی تسلا فقط ظرف چند ثانیه -فردانما-آینده صنعت حمل و نقل

 در زمان تنظیم این گزارش ، تسلا ۷۶۹ ایستگاه سوپرشارژر شامل ۴۸۷۶ عدد سوپرشارژر دارد.
وی همچنین برخی اطلاعات جالب در خصوص پانل‌های خورشیدی نصب شده در ایستگاه‌های سوپرشارژر فعلی را نیز اعلام نمود. ماسک بیان کرد: «پیش‌تر برخی از آنها نصب شده‌اند اما راه‌اندازی کامل آنها نیازمند سوپرشارژر V3 و پاورپک V2 به انضمام سولارسیتی است . این اجزاء در حال حاضر موجود هستند.»

شارژ خودروهای برقی تسلا فقط ظرف چند ثانیه -فردانما-آینده صنعت حمل و نقل (۴)

در مقایسه با سایر رقبا، سوپرشارژرهای تسلا پیش از این نیز سریع‌ترین واحدهای شارژ بوده‌اند؛ اما با وجود انسان بلندپروازی مانند الون ماسک ، همواره جا برای بهبود و پیشرفت روزافزون وجود دارد. ایده شارژ آنی میسر خواهد بود اگر شرکت بتواند شارژهای فعلی ۱۵۰ کیلوواتی را به شارژرهای حداقل ۳۵۰ کیلوواتی تبدیل نماید ، که منجر به کاهش زمان شارژ به چند ثانیه خواهد شد و نهایتاً ایده خودروهای برقی را  – به ویژه وقتی پای سفرهای طولانی مدت به میان می‌آید –  عملی‌تر و اجرایی‌تر خواهند کرد.

شارژ خودروهای برقی تسلا فقط ظرف چند ثانیه -فردانما-آینده صنعت حمل و نقل

اگر سوپرشارژر V3 در سرتاسر آمریکا نصب شود، احتمالاً شاهد رکورد بین قاره ای می‌توانیم باشیم. البته باید دید انگلستان قادر است با جاده‌های شارژی الون ماسک را شکست دهد یا خیر؟ نظرات خود را با فردانما به اشتراک بگذارید.

 
6 نظر درباره “شارژ خودروهای برقی تسلا فقط ظرف چند ثانیه

 1. ناشناس

  چند ثانیه رو از کجا آوردین؟
  اگر ترجمه کردین که بسیار بد و اشتباه ترجمه شده
  اگر از خودتون نوشتین که اشتباه نوشتین
  شارژر ۳۵۰ کیلوواتی در بهترین حالت تو ۱۰ دقیقه باتری ۷۰ کیلووات ساعتی تسلا رو تت ۸۰ درصد شارژ میکنه
  بنده ۲ سال هست در داخل کشور دارم بر روی ایستگاههای شارژ خودروهای برقی فعالیت میکنم
  موفق باشید

  پاسخ
 2. احسان

  سلام.
  آقای عزیز منم میخواهم بدونم شما زمان ۱۰ دقیقه رو از کجا آوردین؟
  درسته که تحصیلات من کمتر از شما است اما بنده از ۱۵ سالگی تا کنون(۳۲سالگی)پیگیر خودرو های برقی و حتی آب سوز با قابلیت تقطیر بعد از فرایند انفجارِ داخل سیلندر و حتی نیروگاه های تجدید پذیر بوده ام و در زمینه جلوگیری از آلودگی زیست محیطی و سوختهای فسیلی بسیار فعالم و آخرین خبر از ماشین های تسلا رو در شبکه خبر رسانی BBCشنیدم و درباره ماشین های تسلا زمان ۳۰ ثانیه خبر رسانی شد.

  پاسخ
 3. ناشناس

  سلام دوستان عزیزم .
  من روشی را کشف کردم که نیاز به شارژ مجدد ماشین توسط پایگاههای شارژ نیست و خود ماشین توانایی شارژ مجدد خود را دارد شاید این نقطه نظر به کار کسی که دنبال این ایده است بیایید در صورتی که تمایل به انجام این ایده دارید تماس بگیرید ۰۹۰۱۹۲۴۱۲۱۳ با سپاس

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.