full screen background image

جاده‌هایی با قابلیت شارژ ماشین‌های برقی

164 بار دیده شده

جاده‌هایی با قابلیت شارژ ماشین‌های برقی و هیبریدی طراحی شده است که ماشین‌های برقی را بدون نیاز به توقف و اتصال شارژ می‌کنند.

Loading the player...

دولت انگلستان در تلاش است طرح جاده‌های شارژی برای ماشین‌های برقی را  تست کند، این جاده‌ها قابلیت شارژ ماشین‌های برقی را در هنگام رانندگی فراهم می کنند.

هدف از این کار عدم توقف خودروهای هیبریدی و الکتریکی برای شارژ مجدد است؛ بیشتر ماشین‌های برقی با کابل اتصال به برق خانگی شارژ می‌شوند و معمولا این اتفاق در پارکینگ‌ خانه‌ها رخ می‌دهد البته این ماشین‌ها با برق بی‌سیم هم شارژ می‌شوند اما برای دریافت بهتر شارژ در حالت بی‌سیم ماشین باید متوقف باشد.

قابلیت شارژ ماشین‌های برقی در حین رانندگی

Loading the player...

این جاده‌های جدید شارژ بسیار شبیه شارژرهای بی‌سیم موبایل عمل می‌کند و از تکنولوژی اتصال مغناطیسی استفاده می‌کند؛ این ابتکار قرار است سال آینده اجرا شود و مهندسان تکنولوژی مغناطیسی را روی وسیله نقلیه‌ای تستی و لاین خاصی از جاده نصب کنند.

کابل‌های زیرجاده‌ای می‌توانند میدان الکترومغناطیسی ایجاد کنند و این میدان توسط  دریافت‌ کننده‌های ماشین دریافت می‌شود و به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود؛ جالب آنکه سیستم جاده‌ای شارژ یک پروسه ارتباطی دارد که متوجه آمدن ماشین می‌شود و بدون هدر رفت انرژی فقط در زیر ماشین میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند.

ما پیش‌تر در مورد ظهور و ورود ماشین‌های برقی به صنعت حمل و نقل پرداخته بودیم .نکته قابل تامل این است که امروزه هر خودروسازی تعداد زیادی پروژه بلندپروازانه در خصوص خودروهای برقی و خودروهایی با آلایندگی صفر در دست تحقیق دارد. مشخص است که خودروهای برقی آمده‌اند تا بمانند. دلایل  متعددی وجود دارد که در مورد آینده خودروهای برقی خوشبین باشیم.

جاده‌هایی با قابلیت شارژ ماشین‌های برقی -فردانما-آینده صنعت حمل ونقل

برای مواجهه با تهدید تغییرات آب و هوایی، جهان از صنعت ما می‌خواهد تا هرچه بیشتر بر حمل و نقل با آلایندگی صفر تمرکز کنیم. دولت‌ها در سراسر جهان در حال وضع قوانین سخت‌گیرانه در خصوص انتشار گاز دی‌اکسید کربن هستند و یک پاسخ اصلی به این امر، توسعه‌ی خودروهای برقی است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.