full screen background image

شروع کار ربات الکسا به طور رسمی در هتل ها

4606 بار دیده شده

دردنیای امروز ما شاهد لحظه به لحظه پیشرفت در ساخت و تکمیل تکنولوژِی ربات‌ها هستیم ومطمئنن گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است که ساخت ربات الکسا نمونه‌ی بارز نبوغ و پیشرفت علم بشریت است.

Loading the player...

حتما تاکنون تصور کرده اید که روزی یک کامپیوتر بتواند به تمامی سوالات و درخواست های شما پاسخ بدهد. ماجرایی که سالها پیش موضوع فیلمهای علمی تخیلی بود، حالا به واقعیت پیوسته است. فناوری به شما اجازه می دهد در هتلی در استکهلمِ سوئد با یک سامانه رُباتیک گفتگو کنید.
توماس ژورسینگ عضو یک وبسایت فناوری سوئدی در این باره می گوید: «در حال حاضر، سامانه شناسایی صدا یکی از مسائل مطرح روز است. ترکیب آن با شبکه عصبی و هوش مصنوعی، گفتگو با کامپیوتر را در عمل ممکن می کند. رویدادی که مدتها منتظر آن بوده ایم حالا شدنی است.»

ربات الکسا سخنگو

ربات الکسا در هتل ها شروع به کار کرد

ربات خانگی «آلِکسا» که در یک هتل در استکهلم به کار گرفته شده، می تواند برای شما تاکسی بگیرد، موسیقی پخش کند، چراغها را روشن و خاموش کند و اطلاعاتی درباره هواشناسی و رستورانهای محل در اختیارتان بگذارد.

«اَلِکسا» ربات خانگی که همه چیز را می شنود

ژورسینگ می افزاید: «همه ما آرزوی آن کامپیوتر بزرگ را داریم، اختراع بزرگی که بناست به همه سوالات شما جواب بدهد. برای همین این فناوریهای کوچک مفید اند. مثلا در هتل ها، یا اگر بخواهید دوچرخه اجاره کنید، می توانید خودتان این کار را بکنید و نیازی به صحبت کردن با یک فرد دیگر ندارید می توانید کارهای اداری جزئی را با این رُبات هوشمند انجام بدهید.»

%«اَلِکسا» ربات خانگی که همه چیز را می شنود

این رباتِ مهمانپذیر بخشی از یک پروژه بزرگتر است به نام «اینترنتِ اشیا» (Internet of Things) که هدفش داشتن خانه ایست که تمامی اشیا آن با هم ارتباط برقرار کنند. براساس آمار موسسه پژوهشی گارتنر ۶.۴ میلیارد شئی متصل به اینترنت در سال ۲۰۱۶ در جهان به کار گرفته شده اند، شماری که نسبت به سال پیش ۳۰ درصد افزایش داشته است.

 
یک نظر درباره “شروع کار ربات الکسا به طور رسمی در هتل ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.