full screen background image

شهرهای آینده چگونه خواهند بود؟

5209 بار دیده شده

نقش صنایع در شهرهای آینده چیست؟ خانه هایی که تمام نیازهای خود را به تنهایی تامین می کنند، چگونه خواهد بود. در ویدیو زیر نمایی از شهرهای آینده را خواهید دید.

Loading the player...

نیاز به فضای شهری دو برابر تا سال ۲۰۵۰

شهرنشینی در جهان به گسترش خود ادامه می‌دهد و این گسترش محدود به کشورهای در حال توسعه نیست بلکه در بخش‌های صنعتی و پیشرفته دنیا همانند اروپا نیز شاهد این گسترش هستیم. در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد ساکنین کره زمین در شهرها زندگی می‌کنند و این عدد تا سال ۲۰۳۰ به ۶۰ درصد خواهد رسید.

شهرها نیز همانند محل‌‌های پرجمعیت زندگی مشترک بدون ازدواج (هم‌باشی)، از لحاظ اجتماعی و بوم‌شناسی مستعد مشکلات و آسیب‌های فراوانی هستند. کارشناسان معتقدند تا سال ۲۰۵۰ نیاز به فضای شهری دو برابر خواهد شد.

screenshot-by-nimbus (79)

شهرهای آینده شهرهایی پایدار

کلانشهرها مشکلات کلان نیز تولید خواهند کرد: آنها با اشتهایی سیری‌ناپذیر انرژی، مواد و فضا مصرف خواهند کرد، علاوه بر این به تولید مواد آلاینده و فاضلاب پرداخته و کوهی از زباله به جای خواهند گذاشت. سیستم حمل و نقل دچار مشکل زیادی بیش از حد مسافر شده و به شلوغی و ازدحام، فقدان جای پارک خودرو و ترافیک سرسام‌آور منجر خواهد شد. محققان فرانهوفر در حال حاضر در حال مطالعه بر روی ایده شهرهای پایدار، قابل زندگی و آینده‌گرا هستند که در آن افراد می‌توانند با طی مسافتی کوتاه به سر کار روند، زندگی کنند، خرید کنند، غذا بخورند و پیاده‌روی کنند.

«مورگنستات» دورنمایی از یک شهر پایدار، قابل زندگی و نوآورانه در دنیای آینده است. فرانهوفر از طریق برنامه ابتکاری مورگنستات در حال کمک به دولت فدرال آلمان در زمینه پیاده‌سازی پروژه نوآورانه «شهر بدون آثار کربن و با آب و هوای سازگار» است. این پروژه یکی از ۱۰ پروژه ذیل «استراتژی های‌تک ۲۰۲۰» دولت آلمان است.

نظر شما در مورد شهرهای آینده و نقش صنایع در شکل گیری شهرهایی پاک و دور از آلودگی چیست؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.