full screen background image

صندلی چرخ‌دار اسکالوو می‌تواند از پله‌ها بالا برود

3316 بار دیده شده

چندین صندلی چرخ‌دار ریلی وجود دارد که می‌تواند روی سطوح ناهموار یا شیب‌دار حرکت کند. بااین‌وجود چرخ بهترین ابزار برای حرکت بر روی سطوح معمولی است و صندلی چرخ‌دار ریلی برای سطوح شیب‌دار مناسب است. برای کسی که از صندلی چرخ‌دار استفاده می‌کنند، مشخصاً تعویض مکرر این دو با یکدیگر عملی نیست، برای همین گروهی از دانش جویان ای‌تی‌اچ زوریخ و دانشگاه هنر زوریخ در حال ساختن صندلی چرخ‌دار برقی اسکالیوو هستند. این صندلی چرخ‌دار برای حرکت معمولی دارای چرخ بوده و موقع بالا رفتن از پله‌ها می‌توان از ریل آن استفاده کرد.
وقتی‌که روی یک سطح صاف قرار می‌گیرد، با استفاده از دوچرخ خود مانند سگوی تعادل خود را حفظ می‌کند. به این صورت دستگاه می‌تواند چابکی خود را حفظ کرده و درنتیجه می‌تواند خیلی سریع دور بزند. وقتی‌که به پله‌ها برسد، ریل‌های دوتاییِ لاستیکی آن به کار می‌افتند. آن‌ها از زیر صندلی پایین آمده و به حمل صندلی کمک می‌کنند. تعدادی پیستون، به نسبت ریل‌ها، صندلی را عقب کشیده و کاربر را ثابت نگه می‌دارد.

صندلی چرخ‌دار ریلی

صندلی چرخ‌دار اسکالوو می‌تواند با چرخ ریل‌دار خود از پله‌ها بالا برود - فردانما - آینده صنعت پزشکی (۱)
صندلی چرخ‌دار اسکالوو می‌تواند با چرخ ریل‌دار خود از پله‌ها بالا برود - فردانما - آینده صنعت پزشکی (۲)
صندلی چرخ‌دار اسکالوو می‌تواند با چرخ ریل‌دار خود از پله‌ها بالا برود - فردانما - آینده صنعت پزشکی

این گروه شامل دانشجویان مهندسی مکانیک و الکترونیک بوده و یک نمونه‌ی اولیه از آن را ساخته‌اند. آن‌ها قصد دارند که از این صندلی در سایباتلون استفاده کنند. سایباتلون مسابقه‌ای است که توسط ای‌تی‌اچ پشتیبانی شده و برای ورزشکارانی که دچار معلولیت شده و نیازمند دستگاه‌های کمکی هستند، برگزار می‌شود. هم‌اکنون این گروه در حال بالا بردن سرعت این دستگاه هستند تا بتواند از هر پله در یک ثانیه بالا یا پایین برود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.