full screen background image
تلاش یک استارتاپ ژاپنی برای فرود روی کره‌ی ماه -فردانما-آینده هوا و فضا

تلاش یک استارتاپ ژاپنی برای فرود روی کره‌ی ماه

3648 بار دیده شده

در حالی که جهان در حال حاضر به دنبال تسخیر مریخ و جهان ماورای آن است، به نظر می‌رسد که گوگل همچنان بر نزدیک‌ترین همسایه‌مان متمرکز است. گوگل یک مسابقه راه انداخته تا اولین شرکت خصوصی که توانایی فرود روی کره‌ی ماه  را داشته باشد جایزه دهد. گوگل برای اولین تیمی که بتواند این امر را محقق کند ۲۰ میلیون دلار جایزه در نظر گرفته است.

تلاش یک استارتاپ ژاپنی برای فرود روی کره‌ی ماه -فردانما-آینده هوا و فضا

تلاش استارتاپ ژاپنی برای فرود روی کره‌ی ماه تا سال آینده

این مسابقه ایکس پرایز قمری گوگل نام دارد و به نظر می‌رسد که نهایتاً یک شرکت ژاپنی به نام هاکوتو برنده این جایزه شود.این استارتاپ ژاپنی تلاش می‌کند تا سال آینده بر روی ماه فرود آید.

تلاش یک استارتاپ ژاپنی برای فرود روی کره‌ی ماه -فردانما-آینده هوا و فضا

این تیم اخیراٌ یک وسیله پرتاب برای ماه‌نورد خود تهیه کرده است و اعلام شد که این تیم با تیم هندی ایندوس همکاری خواهد کرد تا بتواند جایزه را تصاحب کند.

تیم ایندوس نیز ماه‌نورد خود را دارد و همچنین یک راکت در اختیار دارد که با کمک سازمان تحقیقات فضایی هند توسعه یافته و تا دسامبر ۲۰۱۷ در دسترس خواهد بود. مشارکت برای تیم هاکوتو به این معناست که آنها وسیله پرتاب را تا آخر سال در اختیار خواهند داشت. وسیله پرتاب یکی از نیازمندی‌های رقابت برای ایکس پرایز است.

جایزه ۳۰ میلیون دلاری گوگل

گوگل جایزه ۳۰ میلیون دلاری ایکس پرایز را برای تشویق شرکت‌های خصوصی به توسعه فناوری‌های جدید و بهبودیافته برای اکتشاف فضا اختصاص داده است. از این ۳۰ میلیون دلار، ۲۰ میلیون دلار به تیمی خواهد رسید که زودتر از بقیه بر روی ماه فرود آید، یک مسافت ۵۰۰ متری را به سرعت طی نماید و عکس‌ها یا ویدئوهای باکیفیت از ماه به زمین ارسال نماید.

تلاش یک استارتاپ ژاپنی برای فرود روی کره‌ی ماه -فردانما-آینده هوا و فضا

در پاسخ به این پرسش که چرا گوگل همچنان بر ماه تمرکز دارد، آنها این مطلب را در وب‌سایت نوشتند: «ماه نه فقط نزدیک‌ترین همسایه سیاره‌ای ما است، بلکه دروازه‌ای به سایر بخش‌های جهان است. ماه که حدودا ۴٫۵ میلیارد سال پیش ایجاد شده است، فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای اکتشاف در عرصه دانش، فناوری، شناسایی منابع و بهره‌برداری از آنها و سکونت انسان پیش روی ما قرار می‌دهد.»

۵ میلیون دلار به تیم دوم جایزه داده خواهد شد؛ و ۵ میلیون دلار باقیمانده به چالش‌هایی از قبیل مسافرت به سایت‌های آپولو و اکتشاف یخ اهدا خواهد شد.

تلاش یک استارتاپ ژاپنی برای فرود روی کره‌ی ماه -فردانما-آینده هوا و فضا

یکی دیگر از نیازمندی‌های لازم برای برنده شدن جایزه توسط تیم‌ها، سرمایه‌گذاری حداقل ۹۰ درصد از هزینه‌های مأموریت از محل سرمایه‌گذاری خصوصی است.

چند هفته قبل و قبل از اعلام خبر مشارکت تیم هاکوتو، تیم آلمانی پی‌تی ساینتیست نیز اعلام کرد که یک سفر به ماه ترتیب داده و در این مسابقه شرکت خواهد کرد. سازمان غیرانتفاعی اسپیس‌آی‌ال و همچنین شرکت آمریکایی مون اکسپرس (به کمک اداره هوانوردی فدرال) نیز در این مسابقه مشارکت خواهند کرد.
2 نظر درباره “تلاش یک استارتاپ ژاپنی برای فرود روی کره‌ی ماه

  1. فردانما Post author

   با سلام ممنون از اینکه از خواننده سایت فردانما هستید از تذکر به جای شما نهایت سپاسگذاری را داریم.
   موفق باشید

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.