full screen background image

فروش ۱۳۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی

5242 بار دیده شده

امسال در نمایشگاه پاریس خودروی الکتریکی بیشترین فروش را به خود اختصاص داد. این خودروها نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

Loading the player...

پس از رسوایی دستکاری در تنظیمات خودروهای دیزلی فولکس واگن که میزان آلایندگی این خودروها را کمتر نشان می داد، حال تولید خودروهای الکتریکی بیش از همیشه مورد توجه سرمایه گذاران این شرکت بزرگ خودروسازی آلمانی قرار گرفته است. حاصل تمرکز در تولید این خودروها را می توان در نمایشگاه اتومبیل پاریس مشاهده کرد.
این شرکت امیدوار است فروش این دست از خودروهایش را تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۳ میلیون دستگاه برساند.

خودروی الکتریکی در مرکز تغییر و تحولات

یورگن اشتاکمن، از مدیران فولکس واگن می گوید: «تولید خودروهای دیزلی همچنان و برای سالهای طولانی در سراسر جهان ادامه خواهد داشت. برندهای زیادی هستند که همچنان به تولید خودروهای دیزلی می پردازند. خودروهای بنزینی نیز همچنان برای سالها تولیدشان ادامه خواهد داشت. اما معتقدیم که خودروهای الکتریکی در مرکز تغییر و تحولات در آینده قرار خواهند گرفت و به ما اجازه خواهد داد تا واقعا دست به تغییر بزنیم. هم تغییر در تکنولوژی هایمان و هم در مفهوم زندگی برای مشتریانمان.»

خودروهای الکتریکی امپر-ایفروش ۱۳۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی - فردانما - آینده صنعت خودروسازی

تولید خودروهای الکتریکی مورد توجه سرمایه گذاران

شرکت خودروسازی اوپل نیز با مدل «امپرا-ای» در این نمایشگاه حضور دارد. محصول جدید این شرکت آلمانی بهار آینده وارد جاده های اروپا می شود. اما همچنان یکی از نگرانی های تولید کنندگان خودروی الکتریکی کمبود مراکز شارژ باطری ها برای رانندگان در جاده ها است.

خودروهای الکتریکی شرکت خودرو سازی فرانسوی رنوتولید خودروهای الکتریکی مورد توجه سرمایه گذاران

تولید خودروهای الکتریکی مورد توجه سرمایه گذاران

شرکت خودرو سازی فرانسوی رنو نیز با خودروی الکتریکی جدیدش از گروه رنوهای «زو» در این نمایشگاه حضور دارد. این شرکت با تقویت قدرت باتری مدل جدید خود می تواند با محصولات جنرال موتورز رقابت کند. قدرتی که باعث می شود از نظر تئوری به جای ۲۴۰ کیلومتر کنونی تا ۴۰۰ کیلومتر امکان ادامه مسیر داشته باشد. بزودی فروش تولید جدید این کارخانه نیز آغاز خواهد شد.

آلکس گوی، سردبیر نشریه الکتریکی THEROADSHOW.COM می گوید: «با گذشت زمان، مردم بیشتر و بیشتری در این بخش به سرمایه گذاری می پردازند. آنها درک کرده اند که سوخت این خودروها ارزانتر است و گاه حتی قیمت خرید آنها پایین تر و اینکه حتی می توانیم از کمکهای دولتی نیز استفاده کنیم و وسیله مناسبی برای حمل و نقل داشته باشیم. با توجه به تمرکزی که امروز فعالیتهای اقتصادی روی موضوع محیط زیست دارد، این مساله مهم و مهمتر می شود که برندهای مشهور وارد این بازار شوند.»

خودروی الکتریکی تسلا

تولید خودروهای الکتریکی مورد توجه سرمایه گذاران

خودروی برقی شرکت «تسلا موتورز» نیز از فروش خوبی برخوردار بوده و توانسته تاکنون با قدرت باتری خودروی «اس اسپورت» که امکان طی مسافت ۵۰۰ کیلومتر طی دو شارژ را می دهد، ۱۳۰ هزار دستگاه را به فروش برساند. این موفقیت ثابت کرد که مصرف کنندگان حاضرند برای خودروهایی با قدرت شارژ بیشتر، قیمت بالاتری بپردازند.

تولید خودروهای الکتریکی مورد توجه سرمایه گذاران

شارل دولویل، رئیس بخش تبلیغات تسلا در فرانسه می گوید: «ما یک منبع شارژ فوق العاده سریع داریم، یک منبع سوپر شارژ که اجازه می دهد خودرویی که صد درصد الکتریکی است، برای سفرهای طولانی از این منبع استفاده کند. به این ترتیب ما چیزی بیش از یک خودرو را به مشتریانمان پیشنهاد می دهیم، یک اکوسیستم کامل را.»

اما هنوز هم شارژ باتری خودروهای الکتریکی بیش از پر کردن باک یک خودرو با بنزین یا گازوئیل زمان می برد. به همین دلیل کماکان بخش قابل توجهی از نمایشگاه پاریس به نمایش خودروهای نوینی با دیگر سوختها اختصاص دارد.

الکس گوی می افزاید: «همیشه برای خودروهای احتراقی فرصت کار هست. چه خودروهای قدیمی و چه جدید. گاه ما در این سالها در اطرافمان برخی اتومبیل های کلاسیک را می بینیم که عمری به اندازه عمر ما دارند و تعجب می کنیم که چگونه می توانند وجود داشته باشند. همه نوع خودرویی می تواند کنار دیگر خودروها به کارش ادامه دهد. برای همه آنها همیشه در جاده ها فضایی هست.»

بنا بر داده های پایگاه فروش جهانی خودروهای الکتریکی، فروش جهانی این خودروها در سه ماهه اول سال جاری میلادی در مقایسه با دوره مشابه در سال قبل از آن ۴۲ درصد رشد داشته است.

 
5 نظر درباره “فروش ۱۳۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی

 1. توانا

  سلام ، فکر کنید اگر باطری یکی از این خودروها مثل گوشی هایی که امثال باطریشون ترکید ، بترکه . چه اتفاقی می افته ، دیگه یک گوشی نیست که فقط خود گوشی و جعبه خراب بشن . جون انسانها در خطره .

  پاسخ
  1. فردانما Post author

   سلام دوست عزیز
   قطعا استانداردهای زیادی در مورد خودروهای الکتریکی در نظر می گیرند و انواع تست هایی که احتمال ترکیدن را تشدید می کند در این خودروها انجام می شود.
   برندی مثل تسلا هیچ وقت نمی خواهد اعتبار خود را به خطر باندازد.
   نه تنها شما بلکه خیلی از آدم ها چنین نگرانی ها را دارند و به سختی به فناوری اعتماد می کنند. اما موج فناوری ما را مجبور به تغییر رویه زندگی می کند. دیر یا زود ….

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.