full screen background image

کت های جادویی که حساب شما را پرداخت می کنند

6729 بار دیده شده

لایل و اسکات فناوری پرداخت بدون تماس را در کت‌های خود جای داده‌اند

Loading the player...

دیری نخواهد پایید که فناوری بی‌سیم در سراسر جهان در عرصه مُد و لباس رایج خواهد شد. خرده‌فروشی بریتانیایی لایل و اسکات، فناوری پرداخت بدون تماس را در دکمه سردست آستین راست کت های خود جاسازی کرده است. ترکیبی  از مُد و سبک زندگی. این تراشه کوچک، شبیه به همان نوع تراشه‌های موجود در کارت‌های اعتباری و نقدی است، که اجازه می‌دهد کاربران به سادگی با ضربه آهسته دکمه سردست به پایانه‌های پرداخت از آن استفاده کنند. پروژه یک اقدام مشترک است که با سیستم «bPay»  شرکت «barclaycard» برای همه مشتریان ویزاکارت یا مسترکارت ثبت شده Barclays راه‌اندازی می‌شود.کت های جادویی که حساب شما را پرداخت می کنند - فردانما - آینده صنعت بانکداری و مالی (۴)

اولین کت با فناوری پرداخت بدون تماس 

جاناتان بریجز، مدیر پروژه نوآوری در لایل و اسکات توضیح می‌دهد: «ما به عنوان یک نام تجاری پذیرای میراث خود هستیم، با این حال درک می‌کنیم که باید مطابق با سبک زندگی مشتریان مدرن حرکت کنیم». «نوآوری کلید تحقق این امر است، و بنابراین ما مفتخریم که با همکاری bPay ،  اولین کت پرداخت بدون تماس در جهان را روانه بازار می‌کنیم. این کت می‎تواند برای پرداخت در هر ترمینال بدون تماس برای انجام معاملات تا ۳۰ پوند استفاده شود، که در نهایت گام بعدی را در برآورده‌سازی نیاز مصرف‌کننده برای انعطاف‌پذیری و راحتی بر می‌دارد.

کت های جادویی که حساب شما را پرداخت می کنند - فردانما - آینده صنعت بانکداری و مالی (۱)

کت‌ها با رنگ آبی تیره و  مشکی موجود هستند، برخی می‌گویند، این سیستم پرداخت امن تر از حمل پول نقد است و  امنیت آن به همان اندازه کارت‌های اعتباری و نقدی است، زیرا تمام این شیوه‌های پرداخت از همان نوع حفاظت در مقابل کلاهبرداری بهره می‌برند که در کارت‌های بدون تماس استفاده می‌شود. اگر تحت هر شرایطی این کت به سرقت برود، کاربران می‌توانند بوسیله نرم‌افزار «bPay» تلفن همراه خود یا وب سایت تراشه را خاموش کنند.

فناوری پرداخت بدون تماس در کت های جادویی - فردانما - آینده صنعت بانکداری و مالی (۳)
8 نظر درباره “کت های جادویی که حساب شما را پرداخت می کنند

  1. فردانما Post author

   اما شرکت هایی مثل گوگل به دنبال این چنین فناوری هایی هستند تا صنعت بانکداری رو تغییر بدهند
   مثل پرداخت هندزفری و پروژه های مشابه
   در واقع مدل پرداخت تغییر خواهد کرد در آینده نزدیک و اینکه فکر کنیم که این تکنولوژی ها خیلی از ما دور هستند، گاهی اوقات باعث می شه که از قافله عقب بمونیم. مطمئن باشید همیشه یک نفر هست که مثل ما فکر نمی کند

   پاسخ
   1. امید

    هر چیزی تا نیازش بوجود نیاد ساخته نمیشه
    مطمینا این اختراع به خاطر در خواست ها یا احساس نیاز صورت گرفته و در اینده شکل تکامل یافته ان را شاهد خواهیم بود

    پاسخ
 1. برانیکو

  خیلی جالبه واقعا این کار باعث میشه که حمل و نقل هم راحت تر باشه واقعا امیدوارم روزی تلکنولوژی اینقدر پیشرفت کنه که انسان هم در ثانیه ای جابجا بشه

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.