full screen background image

ماشین دم کننده‌ی چای شخصی

1857 بار دیده شده

دم کردن چای، کار ظریفی است و فقط آن‌ها که قدرِ یک چای خوب را می‌دانند آن را درک می‌کنند. این کار، سنتی قدیمی است که در آن میزان مناسب مواد اولیه، در نظر داشتن عمر برگ‌ها، در نظر گرفتن فصل و دمای آب بررسی می‌شود. مدت‌زمان مناسبِ گذاشتن آن در آب هم فقط با دانش و صبر زیاد به دست می‌آید.
تیفوریا یک ماشین دم کننده‌ی چای شخصی است و برای کسانی ساخته‌شده که برای چایِ دم شده‌ی خود ارزش قائل هستند. این دستگاه با ترکیب‌های مختلف از برگ چای‌ها کار می‌کند و می‌تواند بهترین مزه را در بین بیش از ۲۰۰ ترکیب شیمیایی ایجاد کرده و انواع مختلفی از چای را دم کند.
برعکس ربات تجاری تی‌بات، که ربات مخلوط کننده‌ی چای برای نصب در قهوه‌خانه‌ها بوده و توسط وای کامبینیتور ساخته‌شده، دستگاه تیفوریا برای دم کردن چای در خانه طراحی‌شده است. می‌تواند چایی که کریگ می‌دهد را با این دستگاه مقایسه کرد، اما سازنده‌ی این دستگاه، آلن هان، این مقایسه را نمی‌پسندد.
تیفوریا می‌داند که چه نوع چایی را دارید دم می‌کنید و چطور باید آن را دم کرد، شبیه داشتن یک دم‌ کننده‌ی حرفه‌ای چای در خانه است. هان که خود یکی از عاشقان چای است، سه سال قبل، بعد از یک سفر به آسیا که “زندگی او را تغییر دارد” این شرکت را تأسیس کرد. هان که در تایوان بزرگ‌شده بود درباره‌ی این سفر گفت: “من را به دوران بچگی‌ام برگرداند.” او ادامه داد: “خیلی از کسانی که چای می‌نوشند نمی‌دانند که چه چیزی را از دست می‌دهند، پس من سعی کردم که با احترام به سنت‌ها، راهی را برای بهتر کردن دم کردن چای ابداع کم.”
جوش آوردن آب و ریختن آن روی چای کیسه‌ای کار آسانی است. تیفوریا برای آن‌هایی است که می‌خواهند به همین راحتی چای درست کنند، اما می‌خواهند مزه و عطر چای سنی را هم تجربه کنند.

تیفوریا ماشین دم کننده‌ی چای شخصی

ماشین دم کننده‌ی چای شخصی - فردانما - آشپزخانه های آینده (۱)
ماشین دم کننده‌ی چای شخصی - فردانما - آشپزخانه های آینده
ماشین دم کننده‌ی چای شخصی - فردانما - آشپزخانه های آینده (۲)

هان قبلاً هم تجربه‌ی کار رباتیک را داشته است. او قبل از اینکه شرکت خود را تأسیس کند، ایکس‌باکس ۳۶۰ و کیندل را طراحی کرده. تیفرویا با استفاده از تمام ظرافت‌ها و سادگی‌های کارهای قبلی خود و با ساختن فناوری سیپ (فرایند دم کردن انتخابی) توانست طرح خودکاری ارائه دهد که برای هر نوع چای، روش دم کردن مناسبی را در نظر می‌گیرد.
نحوه‌ی کارش این‌گونه است که با انتخاب کردن مقداری برگ چای، آن را داخل محفظه‌ی دم کردن می‌ریزد، و میزانی مناسب با لیوان شما در آن آب می‌ریزد، و بعد با فشار دادن دکمه‌ی نرم‌افزار آن در آی‌او‌اس یا اندروید، فرایند دم کردن آغاز می‌شود.
کلاً ۴ دقیقه طول می‌کشد (زمانی به‌مراتب کمتر از دم کردن معمولی) تا تیفرویا بهترین چایی که تا حالا نوشیده‌اید را برای شما دم کند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.