full screen background image

تغییرات عظیمی در صنعت خودروسازی به وجود خواهد آمد

2484 بار دیده شده

مدیرعامل اپل تیم کوک گفت که صنعت خودروسازی در آستانه‌ی تحولی شگرفت است. اما او اشاره‌ای نکرد که آیا باارزش‌ترین شرکت دنیا نقشی در این تغییر و تحول خواهد داشت یا نه.

Loading the player...

کوک گفت که تغییرات بی‌شماری در نسل‌های جدید مدل تی، حتی در شاسی آن، به وجود خواهد آمد. به‌عنوان‌مثال: پررنگ‌تر شدن نقش نرم‌افزارها در ماشین‌های نسل بعد، به وجود آمدن ماشین‌های بدون راننده و تغییر موتورهای احتراق داخلی به برقی. کوک گفت: “به نظر می‌آید که تغییرات زیادی در این صنعت به وجود خواهد آمد، تغییراتی شگرف،”.

کوک در جواب این سوال که آیا اپل قصد ساختن ماشینی برقی را دارد که قرار است تا سال ۲۰۱۹ وارد بازار شود، جوابی نداد. کوک گفت که در برنامه‌ای کوتاه‌مدت، اپل قصد دارد که به‌وسیله‌ی کارپلی تجربه‌ی استفاده از آی‌فون را به ماشین‌ها نیز منتقل کند. سیستم داخل داشبورد آن به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون دست زدن به تلفن، به مجموعه‌ی آی‌تون خود دسترسی داشته یا از نرم‌افزار نقشه‌خوان خود برای پیدا کردن مسیر استفاده کنند.

او از پاسخ دادن به سؤالات مربوط به محصولات شرکت طفره رفت. سؤالاتی درباره‌ی اولین قدم‌ها برای ساختن رایانه‌ای پوشیدنی با ساختن ساعت اپل، تلاش‌های بلندپروازانه برای تغییر دادن ساختار تلویزیون‌ها با اپل تی‌وی، جایگاه خدمات اشتراک اپل میوزیک و ارتقاء برنامه‌های تلفن هوشمند جدید.

از کوک سؤال شد که این شرکت چند عدد ساعت اپل را روانه‌ی بازار کرده، اما اشاره کرد که این شرکت هیچ‌گونه اطلاعاتی که به شرکت‌های رقیب کمک خواهد کرد را افشا نخواهد کرد. سپس با جمله‌ای طنزآمیز، پرسیدن هرگونه سؤال درباره‌ی این موضوع را متوقف کرد.

کوک به‌صورت کنایه‌آمیزی گفت: “ما در سه‌ماهه‌ی اول سال محصولات زیادی را وارد بازار کردیم. در سه‌ماهه‌ی اخیر هم محصولات بیشتری را وارد بازار کردیم، و در سه‌ماهه‌ی آخر سال هم این روند را افزایش خواهیم داد.”

مدیرعامل اپل؛تغییرات عظیمی در صنعت خودروسازی به وجود خواهد آمد (۱)

بااین‌وجود مدیرعامل اپل اطلاعات جدیدی را درباره‌ی اپل میوزیک در اختیار خبرنگاران گذاشت، او گفت که تا این لحظه اپل بیش از ۶٫۵ میلیون مشترک داشته است. او در ادامه گفت که از دوشنبه برای اپل تی‌وی سفارش قبول می‌کنند و تا آخر هفته محصولات را ارسال خواهند کرد.

کوک این گفته را رد کرد که اپل فقط برای به چالش کشیدن رقبای خود برنامه‌ی تلفن هوشمند خود را ارتقا داده است. این سؤال به این دلیل مطرح شد که حامل‌های بی‌سیم کشوری نیز همین محصول را روانه‌ی بازار کرده است. او گفت که این ارتقاء برای جلب رضایت مشتریانی بود که هرسال خواهان روش آسانی برای دریافت آخرین آی‌فون‌ها بوده‌اند.

کوک گفت: “آن‌ها می‌خواستند که این روش آسان باشد، برای همین ما برنامه‌ای برای آن‌ها طراحی کردیم.”

او در مورد اپل تی‌وی باحرارت‌تر از دیگر موارد صحبت کرد، با قاطعیت گفت که این محصول تجربه‌ی دیدن تلویزیون را متحول خواهد کرد. او از گیرنده‌ی دیجیتال به‌عنوان پایه‌ی این تحول یادکرد، چیزی که باعث می‌شود شبکه‌هایی مانند اچ‌بی‌او برنامه‌های خود را مستقیماً برای مخاطبان خود ارسال کند.

او گفت که : “این مدل [تلویزیون خطی] از تلویزیون‌ها عمر خود را کرده‌اند. الآن وقت آن است به سمت فناوری‌های جدیدتری بریم.”

مدیرعامل اپل؛تغییرات عظیمی در صنعت خودروسازی به وجود خواهد آمد (۳)

کوک که قبلاً رییس عملیات اپل بود و خط تولید اپل را بدون ایجاد حاشیه اداره می‌کرد، حالا با اطمینان به نفس روزافزونی به‌عنوان مدیرعامل در رأس این فناوری عظیم در حال عرض‌اندام کردن می‌باشد.

او هرروز بیش از روز قبل در حال دیده شدن است، به نیویورک پرواز می‌کند به‌عنوان میهمان شوی تلویزیونی استفان کولبرت و در مورد امکانات لمس سه‌بعدی آخرین آی‌فون صحبت می‌کند و درراه رفتن به فروشگاه برتر این شرکت، مصاحبه‌ای را با بازدید انجام می‌دهد.

 
2 نظر درباره “تغییرات عظیمی در صنعت خودروسازی به وجود خواهد آمد

  1. امید

    خوب کاملا قابل پیشی بینی بود اپل تمامی محصولات همراهش را به ماشین وصل کند و اینگونه با رفاه و راحتی بیشتری مشتریانش را سرویس دهد
    اما مطمئنا اپل بالا تر از آیفون ایپدو تلوزیون خواهد اندیشید
    و اندیشه اش به نفع همه ماست

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.