full screen background image

ناوگانی از خودروهای خودران راهی جاده‌ها و خیابان‌های ما

3169 بار دیده شده

تا چند سال دیگر ناوگانی از خودروهای خودران راهی جاده‌ها و خیابان‌های ما می‌شوند. این پیام ضمنی خودروسازان بزرگ در نمایشگاه کالاهای الکترونیک مصرفی (Consumer Electronics Show) یا  CESدر لاس وگاس است. تحلیلگران معتقدند از سال ۲۰۲۰، خودروهای خودران واقعیت موجود بازار خواهند بود.

Loading the player...

گلن دیووس، کارشناس یک موسسه ایمنی الکترونیک با اشاره به امتیاز این گونه خودروهای خودران می‌گوید: «با توجه به افزایش استفاده از خودرو و رانندگی، ایمنی اولین امتیاز است. خودروهای خودران به اطراف دید کامل دارند، خسته و یا حواس پرت نمی‌شوند. نکته دیگر آسایش بیشتر است. با معرفی و همچنین شناخت بیشتر این فناوری گرایش مردم به آن شتاب می‌گیرد و خواهان آن می‌شوند.»

ناوگانی از خودروهای خودران راهی جاده‌ها و خیابان‌های ما -فردانما-آینده صنعت حمل و نقل (۳)

 

در حالی که جلب اعتماد مصرف کننده مهمترین هدف خودروسازان خواهد بود، اتومبیل خودران پیش از ارائه به مصرف کننده عمومی، در خدمات حمل و نقل مانند تاکسی استفاده می‌شود. برای آن دسته از راننده‌ها که چندان مشتاق رها کردن فرمان نیستند، کارشناسان می‌گویند در صورت اعتماد به ایمنی خودرو، آنها نیز از فناوری‌های موجود در اتومبیل بهره خواهند برد.

طراحی داخلی خودروهای خودران

تیم استیونس، سردبیر «رود شو»، مجله کارشناسی خودرو می‌گوید: «درست است که فناوری خودران هنوز موضوع مهمی است ولی ما مرحله عرضه این فناوری را پشت سر گذاشته‌ایم. حال تمرکز روی داخل اتومبیل است و می‌بینیم بی‌ام‌دبلیو و تویوتا طراحی کاملا جدیدی از درون خودرو نشان می‌دهند. واقعیت این است وقتی رانندگی نمی‌کنید وقت بیشتری برای سرگرمی و یا کار در اختیار دارید.»

ناوگانی از خودروهای خودران راهی جاده‌ها و خیابان‌های ما -فردانما-آینده صنعت حمل و نقل (۶)

تحلیلگر یک موسسه پژوهشی خودرو به نام « آی اچ اس اتوماتیو»  می‌گوید مسئله اصلی  ارائه کالا در چند سال آینده است. در حالی که پیش‌تر پژوهش و تحقیق بود حال توسعه و کاربست فناوری جدی شده است. تحلیگران این موسسه پیش بینی می‌کنند که تا سال ۲۰۳۵، ۲۱ میلیون خودروی خودران در بازار جهان فروخته خواهد شد. بهره برداری از این اتومبیل‌ها در آمریکا از سال ۲۰۲۰ شروع می‌شود.

نظر شما در مورد ادعای خودروسازان چیست؟ آیا فروش خودروهای خودران از خودرهایی با دنده و کلاژ پیشی خواهد گرفت؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.