full screen background image

پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین

5080 بار دیده شده

پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین

چین قرار است در آینده نه چندان دور بزرگترین تولید کننده انرژی خورشیدی شود. این کشور در تولید و کاربرد صفحه های خورشیدی سرمایه گذاری انبوه کرده و بخش های وسیعی از آن با این صفحه ها پوشیده شده است.

Loading the player...

پارک خورشیدی «جای تای» در شمال غربی چین در پایان مراحل احداث آن، منطقه ای به وسعت ۳۱۹ کیلوتر مربع را با صفحه های خورشیدی می پوشاند. این منطقه سه برابر وسعت شهر پاریس و یا به زبان دیگر هشتاد هزار صفحه خورشیدی در هر کیلومتر مربع است. مدیر پارک می گوید: «این جا قبلا صحرای گوبی بود. بجز سنگ و باد چیز دیگری وجود نداشت. زمین قابل کشت نبود و سودی نداشت ولی حالا یک گنجینه است.»

پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین

پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین

کاهش وابستگی به ذغال سنگ با ساخت پایگاه انرژی خورشیدی

چین می داند وابستگی به ذغال برای تامین انرژی قابل دوام نیست. شهرها در حال خفگی است و فشار افکار عمومی برای تغییر بیشتر می شود. به گفته رییس این پایگاه انرژی خورشیدی، چین توجه بیشتری به منابع طبیعی نشان می دهد.

از طرف دیگر، این صفحه های خورشیدی نیاز چندانی به حفظ و نگهداری ندارند و عمر آنها دست کم ۲۵ سال است.

پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین
یک نظر درباره “پارک خورشیدی ؛ بزرگترین تولید کننده انرژی در چین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.