full screen background image
چت بات نوآوری بیل گیتس در عرصه یادگیری کودکان - فردانما - آینده صنعت آموزش

چت بات نوآوری در عرصه یادگیری کودکان

1997 بار دیده شده

بیل گیتس بیان می‌کند دستاورد بعدی فناوری این خواهد بود که به مردم در «یادگیری» کمک کند. چت بات نوآوری جدیدی در عرصه یادگیری کودکان خواهد بود.

بیل گیتس یکی از بنیانگذاران مایکروسافت و ثروتمندترین مرد جهان در مصاحبه جدید خود با ورج در خصوص پتانسیل چت بات -برنامه‌هایی که همانند انسان‌ها می‌‌توانند پیام متنی بنویسند- در عرصه آموزش نکاتی را به میان آورد.

چت بات یک معلم همراه

بیل گیتس از پتانسیلی صحبت می‌کند که آن را «غنای گفت و گو» نامیده است. بر اساس آن یک چت بات به واقع می‌تواند با یک دانش‌آموز مکالمه کند و حتی در سخت‌ترین و ذهنی‌ترین موضوعات، مانند یک معلم همواره همراه او باشد.

در واقع  این روشی است که خود بیل گیتس برای یادگیری دوست دارد، گیتس به ورج می‌گوید:

می‌دانید، بخشی از دلیل این که من خیلی علاقمندم سراغ موضوعات جدید بروم این است که اگر برای هریک از این موضوعات دچار سردرگمی شوم، کسانی را می‌شناسم که می‌توانم برایشان در این خصوص ایمیل بفرستم و آنها مرا از این سردرگمی بیرون می‌آورند.

اگر کسی را نداشته باشید که شما را از سردرگمی بیرون آورد و با خود بگویید که آیا این موضوع به همان پیچیدگی است که من فکر می‌کنم؟ آیا من نکته‌ای را از قلم انداخته و متوجه نشده‌ام؟ بنابراین شما به اندازه کافی بلندهمت نیستید. وقتی مردم پیر می‌شوند، در خصوص بسیاری از موضوعات حاضر به پذیرش ریسک گیج شدن در موضوع نیستند.

چت بات نوآوری در عرصه یادگیری کودکان - فردانما - آینده صنعت آموزش

به عبارت دیگر اگر شما کسی را دارید که فرضیه‌های شما را چک و بررسی کند و شما را به آرامی به راه درست هدایت کند، بهتر و جامع‌تر یاد خواهید گرفت. چت بات‌ ها می‌توانند چنین کاری را برای هر بچه‌ای با هر سرعتی و بر روی هر وسیله‌ای و در هر مکانی انجام دهند.

موضوعی که بیل گیتس اشاره می‌کند در حال حاضر در قالب خدمات آنلاینی که در آن یک معلم واقعی دانش‌آموز را در انجام تکالیف درسی کمک می‌کند وجود دارد؛ اما با استفاده از چت بات‌ ها – به عنوان یک زمینه اصلی سرمایه‌گذاری برای شرکت هایی مانند فیسبوک و مایکروسافت- این معلم-ربات‌ها این پتانسیل را دارند که به صورت رایگان عرضه شوند و به طور همزمان در دسترس میلیون‌ها کودک قرار گیرند.

گیتس طرفدار یادگیری مادام‌العمر است و هر ساله ۵۰ کتاب می‌خواند و دیگران را به مطالعه دعوت می‌کند. مشخص است که وی به شدت مشتاق است تا با توسعه این فناوری، این نوع یادگیری را در دسترس همگان قرار دهد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.