full screen background image

کارخانه ماشین کاری در منزل شما

3802 بار دیده شده

جامعه‌ی سازندگان به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به فرآیندی رو به رشد است. نمونه‌ی بارز آن ماشین‌های سی ان سی اخیر هست که به‌سرعت در حال گسترش بوده و مانند یک کارخانه ماشین کاری در منزل شما است.

Loading the player...

ماشین‌های سی ان سی اخیر (کنترل عددی رایانه‌ای) مانند کاروی و ایکس-کارو، ماشین پی سی ان سی ۴۴۰ طراحی شد. اندازه‌ی آن کوچک بوده و محافظ ورودی آن در حد سی ان سی واقعی پایین آورده شده است. تفاوت این ماشین این است که بیشتر از اینکه شبیه به یک روتر باشید، شبیه به یک سی ان سی کارخانه‌ای واقعی است که می‌تواند در حد ۱۰× ۶٫۲۵ ×۱۰ اینچ /  ۲۵٫۴× ۱۵٫۹ ×۲۵٫۴ سانتی‌متر (X×Y×Z) حرکت کند.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84-%d8%b4%d9%85%d8%a7-%d9%81%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%85%d8%a7

ماشین‌کاری واقعی در  کارخانه ماشین کاری

با یک محور آر۸ ، سرعت محوری تا حد ۱۰۰۰۰ دور در دقیقه و سرعت  تعویض ابزار بالا، تورمش با نگاه به دستگاه‌های شرکت‌های همتای خود، توانست ماشینی جذاب‌تر تر بسازد. شبیه ماشین‌های صنایع بزرگ، برای ساختن یک بخش به‌وسیله‌ی پی سی ان سی ۴۴۰، هم به نرم‌افزارهای سی ای دی (طراحی با استفاده از کامپیوتر) و هم به نرم‌افزارهای سی ای ام (تولید با استفاده از کامپیوتر) نیاز است. با توجه به اینکه این نرم‌افزارها معمولاً گران‌قیمت بوده و یادگرفتن کار با آن‌ها بسیار طاقت‌فرسا می‌باشد، تورمش با همکاری اوتودسک اجازه‌ی حضور در یک دوره‌ی رایگان یک‌ساله در نوع تجاری فیوژن ۳۶۰ (سی اس دی/ سی اس ام) را در صورت خرید این دستگاه به مشتریان خود می‌دهد.

به این دلیل که پی سی ان سی ۴۴۰ برای شروع به بریدن نیاز به یک برنامه‌ی کامل کاری در نرم‌افزار دارد، برعکس گونه‌های  دیگر سی ان سی یا چاپگرهای سه‌بعدی که فقط با کشیدن و انداختن یک فایل در برنامه قابل‌اجرا بودند، ماشین ۴۴۰ ممکن است برای برخی افراد نسبت به دیگر ماشین‌ها جذابیت کمتری داشته باشد.

اندی گروستد، مدیر بازاریابی محصولات تورمش توضیح داد که: “ماشین‌کاری با سی ان سی مانند خیلی از چاپگرهای سه‌بعدی فقط با زدن یک کلیک کار نمی‌کند.” وی در ادامه گفت: “پی سی ان سی ۴۰۰ را می‌توان جذاب‌ترین سی ان سی برای مبتدیان در نظر گرفت، اما بااین‌وجود شما باید مدت‌زمانی را برای یادگیری ماشین‌کاری و برنامه‌نویسی با سی ای دی/سی ای ام کنار بگذارید. باوجودی که این دستگاه لذت آنی کار با چاپگر سه‌بعدی را ندارد، اما توانایی آن بیشتر بوده و از جنبه‌های زیادی فن‌آوری باارزش‌تری نسب به چاپگرهای سه‌بعدی می‌باشد.”

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84-%d8%b4%d9%85%d8%a7-%d9%81%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%85%d8%a7

شبیه به دستگاه مشابه اما بزرگ‌تر از خود که در صنایع دنیا استفاده می‌شود، این ماشین می‌تواند از چوب و پلاستیک گرفته تا آلومینیوم و فولاد و حتی تیتانیوم را ببرد، البته با سرعتی پایین‌تر. در مقام مقایسه، یکی از کوچک‌ترین دستگاه‌های صنعتی، مینی میل هاس، از یک محور اچ پی ۷٫۵ استفاده می‌کند، اما پی سی ان سی ۴۴۰ از یک محور سه‌چهارم اچ پی استفاده می‌کند. بااین‌وجود کمترین قیمت مینی میل ۳۴۹۹۵ دلار بوده درحالی‌که کمترین قیمت ماشین ۴۴۰ تنها ۴۹۵۰ دلار است.

گروستد گفت: “پی سی ان سی ۴۴۰ بیشتر برای کار بر روی نمونه‌های اولیه، مخترعان، آموزگاران و به‌ویژه برای تولید محصولات کاربرد دارد.” او در ادامه گفت: “خارج از فضای تولید معمول، نیاز به فن‌آوری تراش‌کاری سی ان سی احساس می‌شود که پی سی ان سی ۴۴۰ می‌تواند این خلأ را پر کند.”

بازهم برای سازندگان

این دستگاه نقاط ضعفی را که به دلیل پیچیدگی‌اش دارد با جذابیتش جبران می‌کند. تورمش پث-پایلوت را طراحی کرده، یک کنترل سیستم برای ماشین‌های این شرکت که ریشه در پروژه‌ی متن‌باز سی ان سی لینوکس دارد. این نرم‌افزار می‌تواند تمام جی کدهای صنعتی استاندارد را بخواند و همچنین دارای چندین سامانه‌ی برنامه‌نویسی محاوره‌ای برای آن دسته افرادی است که دوست دارند بخشی‌هایی از برنامه را اصلاح‌کرده یا بهینه‌سازی کنند.

درحالی‌که تورمش دو آسیاب سی ان سی (پی سی ان سی ۱۱۰۰ و پس سی ان سی ۷۷۰) و یک ماشین تراش سی ان سی را می‌سازد، با ساخت پی سی ان سی ۴۴۰ متوجه مخاطبان همه‌فن‌حریف خود نیز هست. وزن آن ۴۵۰ پوند (۲۰۴ کیلوگرم) است. نیاز به فضای کار ۳۶×۴۲ اینچ / ۱۰۶٫۷×۹۱۴ (W×D) داشته و نیاز به برق تک فاز ۱۱۵ولت دارد.

نقشه‌های دیگری نیز برای ارتقاء پی سی ان سی ۴۰۰ در نظر گرفته‌شده است. تورمش در نظر دارد یک میله‌ی اتصال، یک تغییردهنده‌ی خودکار ابزارها و محور چهارم را حدود سال ۲۰۱۶ برای این دستگاه ارائه دهد که می‌تواند این دستگاه را به یک کارخانه‌ی کوچک تبدیل کند.

در حال حاضر پی سی ان سی ۴۰۰ را فقط می‌توان پیش سفارش کرد که زمان ارسال آن ماه نوامبر خواهد بود. گروستد مطمئن است که ما شاهد پیشرفت‌های فراوانی در بسیاری از ماشین‌های تراش دیجیتالی کوچک و مقرون‌به‌صرفه برای تولیدات خانگی خواهیم بود. او گفت: “زندگی در این برهه‌ی  زمانی برای سازندگان و آن‌هایی که علاقه به ساختن چیزهای مختلف دارند بسیار لذت‌بخش و هیجان‌انگیز است.”
یک نظر درباره “کارخانه ماشین کاری در منزل شما

  1. عین الله امیدی ار اراک

    سلام من یک باز نشسته هسنم دنبال یک کار پر سود با جاب کم در خانه هستم اگر بیشتر راهنمایم کنبد و دستگاههای که بتونم در خانه کار کنم معرفی کنید ممنونم تلفن ۰۹۱۸۸۴۸۸۶۷۲

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.