full screen background image
در کشاورزی آینده پهپاد ها از پردرآمدترین کشاورزان خواهند بود

در کشاورزی آینده پهپاد پردرآمدترین کشاورز خواهد بود

6524 بار دیده شده

از آنجایی که کشاورزی یکی از پیشران‌های بازار پهپاد های تجاری است، انتظار می‌رود این روش‌های اجرایی هم کشاورزی آینده و هم صنعت هواپیماهای بدون سرنشین را منتفع سازد و در سال ۲۰۲۵، ۳۵۰ میلیون دلار درآمد از طریق این هوایپماهای بدون سرنشین کشاورزی ایجاد شود.

با توجه به تصویب قوانین فدرالی جدید در خصوص استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در کشاورزی که از تابستان امسال به اجرا درآمد، احتمالاً استفاده از اینگونه هواپیماها بیشتر شده و همه‌گیرتر خواهند شد.

قوانین تاثیرگذار در کشاورزی آینده

اداره هوانوردی فدرال آمریکا (اف‌ای‌ای) فرآیند ثبت‌نام برای هواپیماهای بدون سرنشین برای مقاصد تجاری را تسهیل کرده و قوانین جدیدی برای محافظت و کنترل کاربران این هواپیماها تنظیم کرده است.

برایان وین مدیرعامل انجمن بین‌المللی سیستم‌های خودران انتظار دارد که آن دسته از شرکت‌های آمریکایی که فعالیت عملیاتی خود را به کشورهای دیگر مانند استرالیا، ژاپن و کره جنوبی- که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی در آنها طی چند دهه گذشته قانونی بوده است- منتقل کرده‌اند، با تصویب این قانون مجدداً به کشور آمریکا برگردند و از این طریق کل اقتصاد کشور را منتفع نمایند.

کایل میلر، یکی از مهندسان شرکت ای‌جی‌ایگل سیستم– سازنده پهپاد کشاورزی- در مصاحبه با آی‌تریپل‌ای اشاره می‌کند که تصویب این قانون علاوه بر رشد صنعت هواپیماهای بدون سرنشین، اثر بسیار بزرگی نیز بر کشاورزان خواهد داشت.

نقش پررنگ پهپاد در کشاورزی

کشاورزان اکنون می‌توانند از پهپاد برای بررسی مزارع خود از منظر خشکی زمین یا آفات استفاده نمایند، عملیات سم‌پاشی یا کوددهی را انجام دهند، مراقب احشام خود باشند و ده‌ها کار دیگر را به انجام برسانند. پهپاد در مقایسه با هواپیماهای کوچک معمولی بسیار سودمندتر و ارزان‌تر هستند. پهپادهای کشاورزی آماده به کار به همراه سنسورها و نرم‌افزارهای مربوطه قیمتی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار دارند.

این قوانین جدید گام بزرگی در راستای بهبود کشاورزی آمریکا هستند و با تصویب آنها، کشاورزی به سمت آینده‌ای پر از احتمالات و امکانات جدید حرکت خواهد کرد.
یک نظر درباره “در کشاورزی آینده پهپاد پردرآمدترین کشاورز خواهد بود

  1. مریم ساوجی

    کاملا درسته ، در ایران هم یک شرکت دانش بنیان به نام سیرنگ ، در این زمینه بسیار عالی عمل کرده و حتی در کشورهای همسایه مثل عراق و ترکیه و … هم خدمات ارائه میده و ارزآوری میکنه

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.