full screen background image

کلاه ضد سیگنال ؛ محافظ سر در برابر امواج الکترومغناطیسی

6902 بار دیده شده

آیا ازجمله افرادی هستید که نگران آسیب دیدن از امواج الکترومغناطیسی ساطع‌شده از وای‌فای و دیگر دستگاه‌ها هستید؟ در این صورت باید از شنیدن این مطلب خوشحال شوید که دیگر تنها چاره‌ی کار استفاده از کلاه‌های ورقه آلومینیومی نیست. چندین کارآفرین اسلواکیایی اولین کلاه ضد سیگنال را ساخته‌اند که برای محافظت از مغز شما در برابر امواج الکترومغناطیسی ساخته‌شده است.

Loading the player...

این کلاه‌ها راحت و زیبا بوده و درعین‌حال از شما در برابر سیگنال‌ها ساطع‌شده از وای‌فای‌ها، ماکروویوها و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی محافظت می‌کند. سازندگان آن ادعا کرده‌اند که “این راحت‌ترین و کاراترین کلاهی است که تاکنون پوشیده‌اید.”

بی خوابی توسط امواج الکترومغناطیسی

مؤسسانِ شیلد اپارل چند اسلواکیایی هستند که باهم خویشاوندند. آن‌ها در یکی از شب‌نشینی‌های خود دراین‌باره بحث کردند که بی‌خوابی‌های شبانه ممکن است به خاطر سیگنال‌های تلفن همراه و وای‌فای باشد. این‌طور شد که تصمیم گرفتند برای این مشکل فکری کنند و با الهام گرفتن از کلاه‌های ورقه آلومینیومی این ایده به ذهنشان رسید. آن‌ها آن‌قدر خوش‌شانس بودند که به‌سرعت توانستند ماده‌ی موردنیاز برای این کار را بیابند. یک پارچه‌ی ویژه از جنس نقره که ارتش از آن برای پوشاندن چادرهای خود استفاده می‌کند تا آن‌ها را از دید ماهواره‌ها پنهان کند. آن‌ها گفتند که: “ما اولین نمونه را برای ساخت کلاهی از این ماده سفارش دادیم و آن را بر روی یک روتر تلفن همراه امتحان کردیم. بعد از پوشاندن دستگاه با آن، به‌سرعت سیگنال قطع شد.”

کلاه ضد سیگنال ؛ محافظ سر در برابر امواج الکترومغناطیسی

کلاه ضد سیگنال ؛ محافظ سر در برابر امواج الکترومغناطیسی

آن‌ها ۶ ماه با کمک تولیدکنندگان و طراحان چینی تلاش کردند و بالاخره توانستند به اولین نمونه‌ی اولیه از این محصول دست پیدا کنند که خاصیت ضد تشعشع، ضد بو و ضد باکتری داشته باشد. آن‌ها اضافه کردند که: “با کمک گرفتن از طراحان باتجربه‌ی مد و با استفاده از نخ‌های فراوری‌شده‌ی باکیفیت، پارچه‌ی مخصوص ضد سیگنال (۱۰۰% نقره) و فرایندهایی کاملاً نوین، توانستیم به کلاهی زیبا، کارا و مقرون‌به‌صرفه برای همه دست پیدا کنیم.”

کلاه ضد سیگنال در رنگ ها و طرح های مختلف

کلاه ضد سیگنال ؛ محافظ سر در برابر امواج الکترومغناطیسی

کلاه ضد سیگنال ؛ محافظ سر در برابر امواج الکترومغناطیسی

کلاه “شیلد” دو نوع دارد، کلاه لبه‌دار و کلاه کاموایی در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف. کلاه کامواییِ سنتی را با استفاده از نخ‌هایی باکیفیت بالا و پارچه‌ی نقره‌ای ساخته‌اند که مناسبِ زمستان و حتی روزهای گرم‌تر است. قسمت داخلی کلاه لبه‌دار بیسبال هم از پارچه‌ی نقره دار بوده و از بیرون دیده نمی‌شود.

کلاه ضد سیگنال ؛ محافظ سر در برابر امواج الکترومغناطیسی
8 نظر درباره “کلاه ضد سیگنال ؛ محافظ سر در برابر امواج الکترومغناطیسی

 1. مسعود مظاهری

  به نظر میرسد ایده جالبی جهت جلوگیری از تاثیرات مخرب امواج الکترو مغناطیسی باشد اما وقتیاین تصور را داشته باشیم که در همه حال در منزل و خارج از منزل و در سرما و گرما جهت جلوگیری از امواج مخرب باید این کلاه را بر سر داشت،متوجه میشویم که ابزار فوق دارای کاربرد فراوانی نخواهد شد و لازم است تجهیزات مناسبتری جهت جلوگیری از تاثیر مخرب امواج ساخته شود.

  پاسخ
 2. Ali

  سلام
  کسی از دوستان اطلاعات یا مقاله ای در رابطه با تولید نخ و الیاف از نقره رو داره؟ممنون میشم که به اشتراک بزارین

  پاسخ
 3. شهرام

  فقط خریدن هر محصول شاهکار نیست .باید تست شود ببینید با سیستم انرژی بدن انسان سازگاری دارد یا خیر اگر سازگاری داشت استفاده کنید و دائم نیست هر چند لحضه باید تست کنید ببنید سازگاریش برای چند لحضه یا ساعت هست .در غیر سازگار بودن استفاده ممنوع است البته فروشندگان دنبال سود هستند از این کلمات خوششون نمیاد

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.