full screen background image

یک دست مصنوعی که با لگو درست شده است

2555 بار دیده شده

طراحان نوعی دست مصنوعی ساخته اند که به بچه‌ها این امکان را می‌دهد تا بخش هایی را به آن اضافه کنند. از وسایل خانه گرفته تا تعمیرات ساختمان، به نظر نظر می رسد که لگوها استفاده های بیشماری دارند.

Loading the player...

کارل آرتورو تورس توار از دانشگاه اومئو سوئد، یک دست مصنوعی ساخته که می‌توان لگو را به آن چسباند. دلیل این کار این است که بچه‌ها بتوانند کف دست و انگشتان خود را با لگو های مخصوص و همانطور که خودشان می خواهند بسازند.
طراح این وسیله در وبسایت خود نوشته است که “آی‌کی‌او یک سیستم اندام مصنوعی خلاقانه است که برای بچه‌ها طراحی‌شده تا بتوانند با روشی دوستانه، اجتماعی و سرزنده به کشف و بالا بردن قدرت خلاقانه‌ی خود بپردازند.”

دست مصنوعی با طعم تخیل

” چه می‌شد اگر بچه‌ها می‌توانستند با استفاده از قدرت تخیل خود ابزارهای موردنیاز خود را مطابق با نیازهای خود بسازند؟”
” نیازهای کودکان معلول همیشه با معلولیت جسمی آن‌ها در ارتباط نیست، بلکه اغلب مربوط به جنبه‌های اجتماعی و روان‌شناختی آن می‌باشد.”
” چه می‌شد اگر کودکان می‌توانستند اندام‌های مصنوعی خود را بسازند و در همان حال به آن‌ها خوش هم بگذرد؟ یادگرفتن، خلق کردن و بچه بود.”
با توجه به گزارش گیزمودو، این دست دارای امکانات مدل طراحی پیچاندن، یک آداپتور موتوری و سه انگشت است که می‌توان آن را با چیزی که از لگو ساخته‌شده تعویض کرد.
کارل گفت: “اگر کاری کنیم که بچه‌ها اندام مصنوعی خود را مانند یکی از اسباب‌بازی‌هایشان در نظر بگیرند، می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم تا احساس ناخوشایندی که در هنگام بودن با بقیه بچه به آن‌ها دست می‌دهد را از بین ببرند.”

یک دست مصنوعی که با لگو درست شده است - فردانما - آینده صنعت پزشکی (۱)
این اولین باری نیست که از لگو برای ساختن اندام‌های مصنوعی استفاده‌شده است.
ماشینی که کریستینا استفانز در حال تعمیر آن بود، روی پایش افتاد و آن را خرد کرد. برای همین قسمت پایینی پای او قطع شد.
باوجوداین آسیب تروماتيک، سال گذشته خانم استفانز تصمیم گرفت که با استفاده از خلاقیت و با لگوهایی که بی‌استفاده در زیرزمین خانه‌اش بود، برای خود نوعی اندام مصنوعی بسازد.
خانم استفانز که یک درمانگر حرفه‌ای در تحقیقات کلینیکی سینت لوییس میزوری است گفت، بعدازاینکه یکی از همکارانش به شوخی این پیشنهاد را به او داد، تصمیم گرفت که یک پای اسباب‌بازی برای خود بسازد.
او به ان‌بی‌سی گفت: “من از این ایده خوشم آمد، من با ظاهر بدنم مشکلی ندارم و دوست دارم که دیگران را هم تشویق کنم تا آن‌ها هم نسبت به ظاهر بدن خود احساس خوبی داشته باشند.”
2 نظر درباره “یک دست مصنوعی که با لگو درست شده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.