full screen background image

یک غریق نجات شخصی بر روی مچ شما

5252 بار دیده شده

Loading the player...

بر اساس تخمین سازمان بهداشت جهانی سالانه ۳۷۰۰۰۰ نفر براثر غرق‌شدگی جان خود را از دست می‌دهند، که بر طبق اعلام گشت ساحلی آمریکا، ۸۲ درصد از آنان جلیقه‌ی نجات نپوشیده بودند. کنجی دستبندی است برای حفظ جان فرد در شرایط اضطراری، این دستگاه برای کسانی است که دوست ندارند جلیقه‌ی نجات بپوشند.

وقتی فناوری جان می دهد و نان می برد ۴- دکتر مهدی کنعانی - فردانماطراحی این دستگاه به‌نوعی است که نسبت به جلیقه‌ی نجات کوچک‌تر، قابل‌حمل‌تر و سبک‌تر باشد. برای استفاده از آن کافی است که دسته‌ی روی آن را بکشید تا دستگاه شناور در یک چشم به هم زدن فعال‌شده و شمارا به سطح آب بیاورد.

کنجی برای فعال شدن مجدد فقط به یک کپسول احتیاج دارد تا شما مجبور نباشید هر بار یک مچ‌بند جدید بخرید. فقط کافی است که کپسول را تعویض کرده و دوباره داخل آب برگردید. فقط سعی کنید که این بار دیگر غرق نشوید.

یک غریق نجات شخصی بر روی مچ شما - فردانما (۵)

یک غریق نجات شخصی بر روی مچ شما - فردانما (۳)

 

ایده‌ای که باعث ساخت کنجی شد، شبیه به ایده‌ی ساخت کمربند ایمنی موقع رانندگی با ماشین و استفاده از کلاه ایمنی موقع رانندگی با موتور است. پس موقع شنا کردن هم باید با چیزی از خود محافظت کنید. بااینکه جلیقه‌ی نجات وجود دارد، اما پوشیدن این وسیله‌ی بزرگ، شمارا از نعمت برنزه شدن محروم می‌کند.

یک غریق نجات شخصی بر روی مچ شما - فردانما (۲)

اسم آن از روی سوسماری گرفته‌شده که موقع احساس خطر پوست اطراف گردن خود را باز می‌کند. کنجی با موفقیت مورد آزمایش قرارگرفته و مشخص‌شده است که می‌تواند فرد بالغی با وزنی بیش از ۱۲۵ کیلوگرم را روی آب شناور نگه دارد. وزن خود دستگاه کمتر از ۱۴۰ گرم است و می‌تواند بیش از ۴۸ ساعت شناور باقی بماند. این دستگاه فقط در یک اندازه وجود دارد و می‌تواند به‌راحتی رو مچ اکثر افراد (کودک یا بزرگ‌سال)  بسته شود. در حال حاضر فقط رنگ سیاه آن وجود داشته و یک قطب‌نما نیز روی این مچ‌بند تعبیه‌ شده است.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.