full screen background image

یک نوآوری شهری جذاب در شهر شیکاگو

6830 بار دیده شده

شهروندان شیکاگو به‌زودی شاهد یک نوآوری شهری جذاب در شهر خود تحت عنوان «ریور راید» خواهند بود که در طول رودخانه شیکاگو حد فاصل هورنر و پینگ تام ساخته خواهد شد، یک پل شناور از جنس بتون تقویت شده با فولاد است که مسیر اختصاصی دوچرخه‌سواری بدون خودرو خواهد بود.

Loading the player...

ریور راید توسط «سکند شور» طراحی شده و توسط «مارینتک» ساخته خواهد شد. این مسیر شناور با توجه به نصب پانل‌های خورشیدی در بالای هریک از بخش‌های آن، ضدیخ و ضد برف خواهد بود. این پانل‌های خورشیدی، انرژی لازم برای روشنایی، سیستم سایبان هوشمند در برابر باران و کانال‌های گرمایی نصب شده در سطح سازه را تأمین خواهند کرد.

یک نوآوری شهری جذاب در شهر شیکاگو-فردانما-انررژی (۳)

نوآوری شهری جذاب برای رفاه حال شهروندان

بر اساس گزارش‌ها، اکثریت شهروندان علاقه‌ای به دوچرخه‌سواری در خیابان‌های پر از خودرو ندارند. در سال ۲۰۱۴ تعداد مرگ‌ومیر دوچرخه‌سواران و تصادفات خودرویی دوچرخه‌سواران افزایش یافت. شهردار شیکاگو بسیار مصمم است تا شیکاگو را به برترین شهر دوستدار دوچرخه در آمریکا تبدیل کند. طرح شهردار این است که به فاصله نیم‌مایلی هر شهروند شیکاگویی یک ایستگاه دوچرخه تعبیه کند، مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری بیشتری فراهم کند و زیرساخت‌های لازم برای تأمین نیازهای شهروندان و رشد هرچه بیشتر دوچرخه‌سواری را ایجاد نماید.

یک نوآوری شهری جذاب در شهر شیکاگو-فردانما-انررژی (۴)

ریور راید ” که در کنار رودخانه شیکاگو ساخته خواهد شد از قطعات پل شناور بتون آرمه ساخت شرکت مارینتک (یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه سازه‌های شناور) تشکیل شده است. این قطعات در خارج از سایت نصب، ساخته خواهند شد و سپس در بستر رودخانه ستون‌بندی شده و بر روی آب شناور می‌شوند. پانل‌های خورشیدی بالای هر بخش، انرژی لازم برای روشنایی، سیستم سایبان هوشمند در برابر باران و کانال‌های گرمایی نصب شده در سطح سازه را که از یخ زدن و نشستن برف جلوگیری می‌کنند تأمین خواهند کرد. همچنین دو طرف این مسیر به‌ منظور ایمنی بیشتر با گاردریل محفوظ خواهد شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.