full screen background image
۸ پیش بینی برای جهان در ۲۰۳۰-فردانما-نگاه خبرگان

۸ پیش بینی برای جهان در سال ۲۰۳۰

11219 بار دیده شده

با وجود برگزیت و نمایش پیروزی ترامپ در انتخابات امریکا پیش بینی حتی برای آینده نزدیک دیگر آسان نیست. این در حالی است که تصور از آینده می تواند چشم‌انداز تازه‌ای در چالش‌ها و فرصت از امروز در اختیار افراد قرار دهد.

کارشناسان شوراهای جهانی آینده پس از پیش بینی‌های انجام داده از تصویر جهان سال ۲۰۳۰ ، خبر از مرگ خرید و تجدید حیات دولت ملت‌ها داده اند و ۸ پیش بینی زیر را برشمرده اند.

۱-همه محصولات به خدمات تبدیل می شوند

۸ پیش بینی برای جهان در ۲۰۳۰-فردانما-نگاه خبرگان«من هیچ چیزی برای خود ندارم. من ماشین خودم را ندارم. من خانه ای برای خودم ندارم. من هیچ لوازم یا هیچ لباسی برای خودم ندارم.» خرید حافظه‌ای دور در شهرهای سال ۲۰۳۰ خواهد بود.

۲-قیمت جهانی کربن وجود دارد

8 پیش بینی برای جهان در 2030-فردانما-نگاه خبرگان

چین در سال ۲۰۱۷ لیدر انتشار دی‌اکسید‌‌کربن خواهد بود. جهان به سمت قیمت تک نرخی کربن و حذف سوخت‌های فسیلی حرکت می کند. این موضوع پیش بینی جین بروستن، رییس سازمان تغییرات آب و هوایی و محیط زیست در آزمایشگاه ملی فیزیک بریتانیاست. اروپا در عین حال خود را به عنوان مرکز تجارت ارزان پیدا کرده است، پنل‌های خورشیدی کارآمد به عنوان قیمت انرژی‌های تجدیدپذیر به شدت کاهش یافته است.

۳-تسلط آمریکا به پایان رسیده است و تعداد انگشت شماری قدرت جهانی وجود خواهد داشت

۸ پیش بینی برای جهان در ۲۰۳۰-فردانما-نگاه خبرگان

رابرت موگاه، مدیر تحقیقات موسسه  Igarapé Institute می نویسد دولت ملت‌ها بازمی گردند. به جای یک نیروی واحد تعداد انگشت شماری از کشورها از جمله آمریکا، روسیه، چین، آلمان، هند و رییس ژاپن در میان آنها نشان از تمایلات نیمه امپریالیستی دارد. در عین حال در همان زمان نقش دولت توسط روند ظهور شهرستان ها و گسترش هویت آنلاین در معرض تهدید قرار دارد.

۴-وداع با بیمارستان، سلام خانه‌های درمانی

۸ پیش بینی برای جهان در ۲۰۳۰-فردانما-نگاه خبرگان

ملانی واکر، پزشک و مشاور بانک جهانی می گوید: تکنولوژی، بیماری ها را مختل کرده است. به لطف رانندگی‌های خودکار و گام‌های بلندی که در طب و پیشگیری از بیماری‌ها به وجود آمده بیمارستان‌ها در حال خارج شدن از مسیر هستند.

جراحی‌ها و اهداکنندگان عضو در حال از بین رفتن هستند و به جای آنها لوله‌های رباتیک کوچک و اندام‌های زیستی چاپ شده می‌آیند.

Loading the player...

۵-خیلی کمتر گوشت می خوریم

۸ پیش بینی برای جهان در ۲۰۳۰-فردانما-نگاه خبرگان

تقریبا ما هم مانند پدربزرگ و مادربزرگ‌هایمان گوشت را برای لذت بردن مصرف کرده‌ایم نه یک ماده اولیه خام. این را تیم بنتون استاد جمعیت‌شناسی در دانشگاه لیدز انگلستان می گوید. ترکیب تولیدکنندگان و کشاورزی باید با هم نفع ببرند نه فقط فروشگاه‌هایی که آخرش می‌فروشند. ترکیبی از این دو با طراحی دوباره موادغذایی راحت‌تر و سالم‌تر و کمترمضر برای محیط زیست همراه خواهند بود.

۶-پناهندگان سوری امروز، مدیران اجرایی سال ۲۰۳۰ خواهند بود

۸ پیش بینی برای جهان در ۲۰۳۰-فردانما-نگاه خبرگان

پناهندگان تحصیل کرده سوری تا سال ۲۰۳۰ یکپارچه سازی اقتصادی را می سازند کسانی که مجبور به فرار از جنگ بوده اند.
جهان نیاز به آمادگی بهتر برای افراد درحال حرکت دارد. لورنا سولیس، موسس و مدیرعامل سازمان غیردولتی بلوروزکامپس این موضوع را بیان می کند. به هرحال تغییرات آب و هوایی هم یک میلیارد نفر را آواره کرده است.

۷-ارزش‌هایی که در غرب ساخته شده است به نقطه شکست آزمایش رسیده است

%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%b4%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d8%ba%d8%b1%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%87-%d8%b4%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%86%d9%82

ما کنترل و توازن‌هایی که تقویت دموکراسی ما را در خطر می اندازد را فراموش کرده ایم. کنت رات، مدیراجرایی دیده‌بان حقوق بشر این مساله را می نویسد.

۸-تا سال ۲۰۳۰ ما آماده انتقال انسان به سمت سیاره سرخ هستیم.

۸ پیش بینی برای جهان در ۲۰۳۰-فردانما-نگاه خبرگان

علاوه بر این زمانی وجود دارد که ما احتمالا به دنبال کشف شواهدی از حیات بیگانه‌ها هستیم. الن استوفان، دانشمند ارشد ناسا به این موضوع معتقد است. علم بزرگ به ماه کمک خواهد کرد تا جواب سوال‌های بزرگ درباره زندگی بر روی زمین را پیدا کنیم. همچنین علم به کاربردهای عملی برای تکنولوژی فضا کمک خواهد کرد.
5 نظر درباره “۸ پیش بینی برای جهان در سال ۲۰۳۰

  1. پیمان

    بنوعی طرفدارانه است.بنظرمیرسددرده سال آینده ایالات متحده به پایین ترین سطح رفتارهای اجتماعی تبدیل شود.وتاثیرآن جهان رادربرگیرد.تعدادی ازکشورهای خاورمیانه برسرموازنه وکشا کش قدرت دچاررکوداقتصادی بیش ازپیش وبه نسبت شوند ودخالت آیالات متحده دراین رکودبی تاثیرنیست.جنگ های قومی ونژادی کماکان ادامه دارد وحملات تروریستی درمقابله با دخالت های اروپا وآمریکا درجهان افزایش میابد .قدرت سازمان های بین المل وتاثیرقطعنامه ها ونظارت ها کمتر وکمرنگ ترمی شود.خلاصه اینکه درک فرهنگ وتمدن وانسانیت کماکان ناشناخته می ماند.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.