full screen background image

مسیر خلاقیت تا نوآوری ایرباس با فناوری چاپ سه بعدی

1479 بار دیده شده

با جان میر- پیشرو در فناوری چاپ سه بعدی – آشنا شوید.

Loading the player...

فناوری چاپ سه بعدی اثر روزافزونی بر روشی که گروه ایرباس محصولات خود را طراحی کرده و می‌سازد داشته است. استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، افراد نوآوری همچون جان میر را از قید و بند محدودیت‌‌های روش‌های معمول ساخت و تولید رها می‌کند.

از نوآوری تا معمولی شدن

فناوری‌های نوین برای ساخت محصولات و قطعات هر روزه بیشتر و بیشتر مورد استفاده واقع می‌شوند. هرگز شرایط کار برای شرکت‌ها همانند امروز آنقدر سخت نبوده که در صورت ناتوانی در انتخاب فناوری مناسب در زمان مناسب، در بازار عقب بمانند و از گردونه رقابت خارج شوند.

چاپ سه‌بعدی مثال خوبی برای این موضوع است. نام رسمی این فناوری ای‌ال‌ام (تولید به روش لایه افزودنی) است: فرایند ساخت قطعات سه‌بعدی در لایه‌های دوبعدی با ضخامتی به کوچکی ۰٫۰۵ میلیمتر. ای‌ال‌ام هزینه کسب و کارهای «ساخت قطعات» را کاهش می‌دهد. همچنین به شرکت‌ها کمک می‌کند تا فارغ از بزرگی و کوچکی شرکت، بتوانند به سرعت نوآوری کرده و کسب شهرت کنند.

رها کردن خلاقیت با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی

جان میر، راهبر نقشه راه نوآوری ای‌ال‌ام گروه ایرباس است. اشتیاق او به فناوری نوین مسری است. میر با خنده می‌گوید: «در اولین هفته کار خود در ایرباس به جلسه‌ای در خصوص ای‌ال‌ام رفتم و اصلاً درکی از این نداشتم که دیگران از چه چیزی صحبت می‌کنند. بنابراین من به دیدن یک چاپگر سه‌بعدی رفتم و بلافاصله گرفتارش شدم.»

شغل میر این است که به عنوان یک پل ارتباطی بین کسانی که درک کاملی از مشکلی که به دنبال حل آن هستند دارند و کسانی که با آخرین فناوری‌ها آشنایی کامل دارند، عمل نماید. او می‌گوید: «امید من این است که ای‌ال‌ام دیگر به عنوان یک نوآوری محسوب نشود بلکه به یک روش عادی ساخت و تولید تبدیل شود.»

فناوری چاپ سه بعدی مستلزم تغییر طرز تفکر است تا بتوان از مزیت آزادی در طراحی که دستاورد آن است استفاده کرد. این روش سرعت ساخت و تست کردن نمونه‌های ساخته شده را متحول می‌کند. در یک محیط مبتنی بر فناوری همانند گروه ایرباس، شما نمی‌توانید ماهیت تحول‌آفرین این تغییر را دست‌کم بگیرید.

جان میر، راهبر نقشه راه نوآوری ای‌ال‌ام گروه ایرباس
یک نظر درباره “مسیر خلاقیت تا نوآوری ایرباس با فناوری چاپ سه بعدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.