full screen background image

اولین سفر موفقیت آمیز هایپرلوپ | سرعتی بیش از سرعت صوت

2494 بار دیده شده

سیستم حمل و نقل هایپرلوپ (سفر با سرعتی بیش از سرعت صوت) که پروژه ای در قالب ایده بود، بالاخره عملی شد و اولین تست موفقیت آمیز خود را پشت سر گذاشت.

Loading the player...

احتمالا باید تاکنون در مورد پروژه بلندپروازانه الون ماسک- مبتکر میلیونر- در خصوص ایجاد یک سیستم حمل و نقل سریع تحت عنوان هایپرلوپ مطالبی شنیده باشید. این سیستم حمل و نقل شامل محفظه‌هایی است که با سرعتی بیش از سرعت صوت حرکت می‌کند و مسافرت بین شهری را متحول خواهد کرد. الون ماسک در مورد پروژه هایپرلوپ بسیار مشتاقانه و با امید صحبت می‌کند و قبلاً برای جذب سرمایه‌گذاران برای توسعه این سیستم حمل و نقل جدید اقدام کرده است. بخشی از طرح او این است که به سایر افراد این امکان را دهد تا در خصوص این پروژه هر نوع اقدام پیشگامانه‌ای که در ذهن دارند و هر کمکی که از دستشان بر می‌آید انجام دهند. این موضوع زمانی محقق شد که وی اعلام کرد یک مسابقه هایپرلوپ برگزار می‌شود و شرکت‌های طراحی برای انعقاد قرارداد با شرکت تسلا با هم به رقابت می‌پردازند.

رقابت دو شرکت بر روی هایپرلوپ

تا کنون دو شرکت با ایده‌های عملی جلو آمده‌اند و در حال حاضر بر روی پیاده‌سازی ایده‌های خود بر روی یک سیکل استاندارد هایپرلوپ کار می‌کنند. از بین این دو شرکت، به نظر می‌رسد که شرکت هایپرلوپ وان (با نام قبلی هایپرلوپ تکنولوژیز) فعال‌تر بوده است. در حال حاضر همه می‌توانند محفظه‌ها را به کمک لوله‌های خلاً حرکت دهند اما هدف اصلی این برنامه این است که از فناوری موجود استفاده شود تا یک شبکه حمل و نقل هایپرلوپ در مقیاس واقعی ساخته شود که بتواند انسان‌ها را به شکلی ایمن سوار کرده و جابجا کند.

اولین آزمایش عمومی سیستم حمل و نقل هایپرلوپ - آینده صنعت حمل و نقل - فردانما ۲

اولین تست موفقیت آمیز 

بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی، هایپرلوپ‌وان اولین محفظه را با استفاده از جریان سریع هوا تست کرده است در حالی که شرکت دیگر- هایپرلوپ ترنسپورتیشن تکنولوژیز (اچ‌تی‌تی)- نیز در حال انجام آزمایشی مشابه است. در حالی که ایده‌های الون ماسک نیروی پیشران اصلی این فعالیت‌ها هستند، هر دو شرکت از ایده اصلی فاصله بسیاری گرفته‌اند به طوری که شرکت اچ‌تی‌تی یک مکانیزم بلند کردن مغناطیسی را آزمایش کرده و شرکت هایپرلوپ‌وان بر روی ایده استفاده از انرژی خورشیدی برای محفظه‌های هایپرلوپ کار می‌کند و امیدوار است تا بتواند از تمامی انواع مختلف منابع انرژی استفاده کنند.

اولین آزمایش عمومی سیستم حمل و نقل هایپرلوپ - آینده صنعت حمل و نقل - فردانما ۴

این شرکت تا کنون ۶۰۰ متر مسیر آزمایشی را نصب کرده و سیستم جدیدتر را آنجا تست خواهد کرد. همچنین این شرکت ادعا می‌کند که به زودی این محفظه‌ها با سرعت ۶۴۰ کیلومتر حرکت خواهند کرد و برنامه این است تا سد سرعت ۱۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تا پایان سال شکسته شود. با تحقق چنین رؤیایی، فاصله ساحل تا ساحل در آمریکا به چند ساعت کاهش پیدا خواهد کرد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.